Пластикові пакети коштуватимуть не менше, як 2 гривні, – Кабмін

Кабінет міністрів таки затвердив постанову, що встановлює мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Про це інформує Урядовий портал.

Таке рішення набуде чинності з 1 лютого 2022 року. Зміни мають на меті обмежити обіг пластикових пакетів для покращення екологічної ситуації в країні.

Нагадаємо, обмеження щодо обігу пластикових пакетів у закладах громадського харчування, роздрібної торгівлі й обслуговування почали діяти ще 10 грудня. Ціни на поліетиленові нерозкладні торбинки уряд встановив іще в листопаді, однак підписали постанову тільки 20 грудня.

Вартість пластикових пакетів становитиме від 2 до 3 гривень, як і планувалося. Ідеться про нерозкладні торбинки зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів.

пластикові пакети

Зміни діють у межах Закону «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», що забороняє безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування.

Як повідомляє Урядовий портал, вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка. Однак і це тимчасово – до 1 січня 2023 року.

Із 10 березня 2022 року заборонене розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Читайте також, чи готові черкащани відмовитися від пластикових пакетів?

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net