Новини на ВІККАВіККА-новиниЗміна кліматичних умов на планеті сприяє розвитку «погодної» хвороби

Зміна кліматичних умов на планеті сприяє розвитку «погодної» хвороби

-

- Advertisment -

Метеочутливість не є офіційно визнаною хворобою в Україні. Проте на неї страждає чи не кожна друга людина. Насамперед це стосується тих, хто має хронічні захворювання. Зміна погоди для таких людей асоціюється з головним болем, ломотою в тілі, слабкістю та швидкою втомлюваністю. Визначальним фактором для таких симптомів є атмосферний тиск. Саме його різкі зміни і провокують погане самопочуття. Як позбутися «погодної» хвороби, з’ясовували наші кореспонденти. Про це в наступному сюжеті циклу «На замітку».

Згідно з офіційною статистикою, метеочутливими є близько 35 % людей. Проте лікарі схиляються до думки, що їх набагато більше. Виникненню симптомів «погодної» хвороби сприяє відчутна зміна кліматичних умов на планеті.
Юрій Слива, завідувач неврологічного відділення Черкаської міської поліклініки №4: «Метеозалежність – це порушена адаптація організму до змін погодних умов».
Ця хвороба не має віку. Хтось реагує на погоду в юному віці, а дехто й у похилому ніколи на це не скаржиться. У свої 85 Тетяна Олександрівна чи не вперше чує про хворобу з такою назвою.
Тетяна Олександрівна, пенсіонерка: «Я никогда не чувствую погоду, что она плохая. Для меня нет плохой погоды. Есть только холодная, в которую я должна одеться хорошо».
Лікарі стверджують, що найбільше схильні відчувати погодні зміни люди з хронічними хворобами. Проте останнім часом навіть здорові люди скаржаться на погане самопочуття.

Спрогнозувати погіршення самопочуття метеозалежним людям можна заздалегідь, відстежуючи прогнози погоди. Факторами, що спричинюють метеочутливість, є і вологість повітря, і напрямок та сила вітру, температурний режим. Окрім того, магнітні бурі. Але особливо звертати увагу треба на атмосферний тиск. Норму для Черкас становить 753-755 мм ртутного стовпчика. Відповідно до його змін, знижується чи збільшується тиск у людини.
Віталій Постригань, начальник Черкаського гідрометеоцентру: «Бувають такі дні, що атмосферний тиск змінюється впродовж доби на 10-12 мм. Але найбільше небезпечно для метеочутливих людей – це коли атмосферний тиск змінюється різко».
Атмосферний тиск змінюється залежно від того, яка повітряна маса формує погоду. Якщо циклону – буде низький тиск. Відповідно, антициклони спричинюють підвищення атмосферного тиску. Аналізуючи багаторічні дані, зауважує головний обласний синоптик, можна говорити і про сезонність таких змін.
Віталій Постригань, начальник Черкаського гідрометеоцентру: «Із жовтня по березень переважає високий атмосферний тиск. Його формують Азовський і Сибирський антициклони. З квітня по червень тиск знижується, бо погоду формують циклони».
Якщо раптова зміна погоди застала вас зненацька і самочуття відчутно погіршилось, необхідно звертатися до лікаря. Якщо ж симптоми терпимі, «поставити себе на ноги» можна не лише медикаментами.
Володимир Чепурда, лікар-фітотерапевт, директор «Зеленої аптеки»: «Щоб лікувати метеозалежність народними методами, потрібно, перш за все, мати чорну бузину, тільки кущову. Потрібно чайну ложку чорної бузини залити стаканом окропу та вживати впродовж дня».
Настоянку, говорить лікар, треба розділити на 4 прийоми. При підвищеному тиску допоможе аналогічна процедура, але заварювати треба вже чорну горобину. Справжньою знахідкою для метеочутливих людей є смородина. Вживати можна самі ягоди, а також заварювати листя та гілочки. Відвар із них ще й підвищить імунітет, оскільки багатий на вітамін С. Щоб позбутися цієї недуги чи принаймні зменшити вплив погоди на самопочуття, варто серйозно ставитися до свого здоров’я.
Юрій Слива, завідувач неврологічного відділення Черкаської міської поліклініки №4: «Ну, по-перше, раджу вести здоровий спосіб життя, позбутися шкідливих звичок, займатися фізичними вправами хоча б 15-20 хвилин на добу».
Зайвими не будуть водні процедури, зокрема контрастний душ. Звернути увагу варто й на харчування. Корисними є прогулянки на свіжому повітрі та регулярне провітрювання приміщень.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Майно, офіси, криптовалюта і статки черкаських депутатів від фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

Криптовалюту, дачний будинок, земельну ділянку, доходи й заощадження задекларували міські депутати від фракції“ ВО ЧЕРКАЩАНИ” за 2023 рік. Про...

На Черкащині шкільні офіцери провели урок безпеки для дітлахів

Патрульні відвідують навчальні та виховні заклади із роз`яснювальною роботою, яка присвячена безпеці дітей на дорозі. Про це повідомляє пресслужба...

Цікаве:

Рецепти від черкащан: як Марина Черкащенко готує сирну паску (ВІДЕО) 

Паска без випікання. Напередодні свята Великдень знімальна група ВІККА...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x