Новини на ВІККАВіККА-новиниТваринництво на Черкащині занепадає

Тваринництво на Черкащині занепадає

-

- Advertisment -

Тваринництво на Черкащині занепадає. Боротися із цим взялися обласні чиновники. Інтенсивне зменшення поголів’я худоби та птиці спостерігається в багатьох районах області. Ухвалені минулоріч обласні програми підтримки свинарства та молочного скотарства суттєвих результатів поки не дали. Виробництво м’яса та молока зменшується. Врятувати ситуацію, кажуть владці, можна. Для цього потрібні сучасні технології, об’єднання в кооперативи та нові породи свійських тварин. Далі – в сюжеті.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Сьогодні тваринницька галузь переживає період занепаду. На 1 жовтня господарства зменшили поголів’я всіх видів худоби та птиці, порівняно з відповідним періодом минулого року».
Така невтішна картина в області вже не перший рік. Чиновники бідкаються: регіон втрачає свої передові позиції.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Сьогодні нам, як ніколи, потрібно повернутися до тих великих обсягів, які давала Черкащина в галузі тваринництва».
В області вже рік, як діють програми з розвитку молочного скотарства та свинарства. Однак на показники вони поки не вплинули. Приміром, замість запланованих 48 тисяч корів, на сільськогосподарських підприємствах області їх на дві тисячі менше.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «У Звенигородському, Чигиринському, Чорнобаївському, Смілянському районах лише досягли планових показників, у решті районів повний провал».

Через зменшення поголів’я корів меншають надої молока. В деяких районах області показник продуктивності корів, як рівняти до середньообласного, впав більш аніж на 20%.
Василь Корнієнко, заступник голови Черкаської ОДА: «За 9 місяців поточного року продуктивність корів зменшилась на 66 кілограмів. Спад продуктивності відбувся в 11 районах області».
Не краща ситуація і у свинарстві. До запланованих показників області не вистачає 9 тисяч голів.
Обласні чиновники вирішили рятувати тваринництво. Для цього, кажуть, слід упроваджувати сучасні технології та методи господарювання на сільгосппідприємствах. Відродити свинарство в області, на їхню думку, можна за рахунок сучасної генетики. Свині української селекції не вигідні. Робити ставку слід на м’ясні породи. А ось навести лад у справі молочній допоможуть молочарські кооперативи.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаська прокуратура досягла зміни рішення суду у справі грабіжника, який напав на літнього чоловіка

Прокуратура домоглася зміни рішення суду першої інстанції у справі 36-річного грабіжника, який напав на літнього чоловіка. Про це повідомляє...

Чи буде інтернет в Черкасах у випадку блекаутів: Лаут відповів

Інтернет у жителів Черкас під час блекаутів буде. Про це журналістам vikka.ua розповів очільник черкаської компанії провайдера «McLaut» Віталій...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x