Новини на ВІККАВіККА-новини«Черемховий» квартал

«Черемховий» квартал

-

- Advertisment -

«Черемховий» квартал. Цієї осені минає 55 років відтоді, як Микита Хрущов розпочав житлову реформу в усьому Радянському Союзі. Він прагнув відмовитися від «комуналок» і забезпечити кожну родину власним житлом. Унаслідок цього у Черкасах із 1957 по 1967 рік зведено декілька кварталів панельних будинків. Трохи історії про один із них, так звані «Черьомушки», у викладі Олени Берестенко.

Мешканець п’ятиповерхівки Сергій Кірюхін колись купався та засмагав на місці, де нині розташована вулиця Героїв Сталінграду. Там, згадує чоловік, ще 50 років тому був міський пляж.

Сергій Кірюхін, житель мікрорайону: «Пляж был. Вот спускаешься на Героев Сталинграда, где сейчас Мытница, там была вода, кусты росли, песок был. Приезжали люди с Москвы и с Архангельска».

Черкасці, що жили в навколишніх будинках, туди ходили відпочивати сім’ями.

Сергій Кірюхін, житель мікрорайону: «Каждое утро купаться и бегать трусцой. Тут занимались в легкоатлетических секциях. Например, играли в волейбол».

Та було так лише до початку 60-их. Житлові плани комуністичних вождів вплинули й на повсякдення черкасців.

Сергій Кірюхін, житель мікрорайону: «Дома постройки 64-го года. Серия – 1963-го. Разработанная во Франции. Хрущевым привязана к советским условиям».

Містяни знають зупинку «Черьомушки» та район із ідентичною назвою. Але мало хто знає, звідки походить «духмяна» назва.

Олена Берестенко, кореспондент: «Черемхи в цьому мікрорайоні таки ростуть. Але вони не мають жодного стосунку до назви цього мікрорайону».

Але мають стосунок до Москви, розповідає історик Сергій Шамара. Адже першим місцем, із якого розпочали всерадянську житлову реформу, став історичний закуток на півдні Москви, відомий із 17 століття як «пустошь Черемошья».

Сергій Шамара, історик: «Пустошь Черемошья» належало до цього багатьом наближеним до особи царя – Годуновим, Голіциним і так далі».

Усередині ХІХст. квітуча садиба російських дворян запустіла і її викупив купець Якунчіков, який здавав будинки під дачі, розповідає краєзнавець. А вже століття по тому, – коли Москва належала не монархам, а, як казали комуністи, трудовому народу, – тут почали стрімко зводити житлові квартали. Назва «Черёмушки» стала настільки популярною, що нею нарікали нові квартали «хрущовок» фактично в кожному великому місті СРСР. Черкаси не стали винятком.

Сергій Шамара, історик: «Як ця назва, така достатньо романтична та весняна, стала популярною в Москві, вона поширилась на інші обласні центри. Де в кінці 50-их – 60-их рр. стали зводити будинки, райони стандартно називали «Черьомушками».

Цікаво, що «Черемховий» район розташований в історичній частині міста, додає Сергій Шамара. Свого часу тут були лише приватні будинки. Зараз є і «хрущовки», і дев’ятиповерхівки. Завдяки близькому розташуванню до центра міста та до набережної, район вважається одним із найпрестижніших у Черкасах.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

В Умані “на гарячому” затримали збувача вогнепальної зброї

За процесуального керівництва прокурорів Уманської окружної прокуратури повідомили про підозру 42-річному чоловіку за фактом незаконного придбання, зберігання, носіння та...

На Черкащині судитимуть водія, який пропонував хабар поліцейським

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт проти жителя міста Черкаси, який запропонував неправомірну вигоду працівникам поліції. Про це повідомляє...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x