ВідеоархівЧеркащина: шляхом реформ. День родини

Черкащина: шляхом реформ. День родини

-

- Advertisment -

8 липня українці вперше відсвяткували День родини. Указ про його запровадження підписав Президент України Віктор Янукович ще наприкінці 2011-го. Відзначати День родини тепер будемо щороку. Із нагоди сімейного свята в обласній держадміністрації провели нараду. Зосередити увагу на темі «День родини» зібралися заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, начальники управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Вадим Береза, служби у справах дітей Оксана Покатілова та директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніна Бабій.

Дбати про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, – сьогодні одне з пріоритетних завдань обласної влади.

Вадим Береза, начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА: «Що стосується роботи управління у сфері сімейної політики, то ми піклуємось і моніторимо багатодітні родини… Їх кількість в області збільшилась на 5% – це на 304 родини. Кількість дітей у таких сім’ях збільшилось на 1 тисячу».

Підсумовує: сьогодні в області 6196 багатодітних родин, в них виховують майже 21 тисячу дітей. Є родини, які виховують 10 і більше дітей. Таких нині в області 8. Багато сімей, і які ростять більше 5 дітей. На Черкащині сьогодні назбирається їх з-півтисячі. Радує, каже начальник профільного управління, і те що в області 4768 родин, у яких виховують по троє дітей.

Вадим Береза, начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА: «Це говорить про те, Черкащина дійсно має традицію родоводу».

Вадим Береза, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА: «Ми моніторимо і стан виплати допомоги багатодітним сім’ям..Ми сприяємо отриманню багатодітними родинами посвідчення. Зараз вже 99,2% сімей отримали посвідчення».

Належним чином, каже посадовець, в області дбають і про оздоровлення дітей із багатодітних та малозабезпечених родин. Минулого року, пригадує, на Черкащині провели майже стовідсоткове оздоровлення дітей цих категорій. На цьому не зупиняться.

Вадим Береза, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА: «В цьому році ми плануємо також виконати план у повному обсязі. До того ж ми збільшуємо планку. прогнозований показник був 78,6 тисяч дітей оздоровити у цьому році, то вже сьогодні ця цифра складає 75,5 тисяч дітей ). В цьому році ми єдині в Україні, хто кошти фонду соціального страхування спрямував тільки на оздоровлення дітей області».

Згадали з нагоди «Дня родини» і про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Оксана Покатілова, начальник служби у справах дітей ОДА: «Робота служби у справах дітей, спрямована на те, щоб кожна дитина позбавлена батьківського піклування була влаштована у сімейну форму виховання. На сьогодні, в нашій області знаходиться 2587 дітей-сиріт. З них майже 82% виховуються у сім’ях громадян. За півроку в області усиновлено 40 дітей, них 37 громадянами України».

Результати, хоч і непогані, однак працювати ще є над чим, каже директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніна Бабій

Ніна Бабій, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Все-таки 18% дітей – не у сімейних формах виховання, а вони знаходяться в інтернаті. А нова соціальна політика для виконання , спрямована на те, щоб дітей в інтернаті не було».

Активно допомогти дітям знайти нові родини, кажуть фахівці служб захисту дітей, має також громадськість. Сьогодні в області 1735 дітей, а це майже 66%, , виховуються у опікунів-піклувальників, каже начальник служби у справах дітей Черкаської ОДА Оксана Покатілова, Прийомних сімей – нині 114. Там виховують понад 200 дітей. 9-річна Богданка потрапила саме в таку родину. Для малої, цьогорічне свято «День родини» стало символічним і запам’ятається на усе життя. Нарешті у дівчинки з’явилися мамо й тато. Богдану взяли до себе на виховання з Черкаського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Теплий дім». Тут вона перебувала, бо батьків позбавили прав.

У їхній родині вже давно звикли до дитячого сміху багатьох дітей.

Станіслав Клюка, батько: «Вообще у нас будет, вместе со своими, 5 детей. Правда мы не делим на своих и чужих – все наши. Будет возможность – возьмем еще»

Богданка не приховує радості і хвилювання.

Богдана: «До мене підійшла вихователька і сказала, що за мною прийшли тато і мама. Я дуже зраділа…швиденько поїла і побігла назустріч».

Нова родина Богдани дуже дружня. Сімейне щастя у ній цінують понад усе.

Станіслав Клюка, батько: «Прежде всего это семейный очаг, где есть взаимопонимание».

Лілія Дзиговська, мати: Я виростала у багатодітній родині. мені комфортно, коли дітей багато. Мені хотілося б щоб і моїм дітям це відчуття передалося…»

На жаль, сьогодні не усім дітям, що потребують батьківського піклування, щастить так, як Богданці.

Світлана Шишлюк, начальник служби у справах дітей Черкаської міської ради: «На сьогоднішній день на обліку Черкаської міської служби у справах дітей 368 дітей, які позбавлені батьківського піклування».

Також 224 дитини у місті перебувають під опікою і лише 21 дитину виховують у прийомних сім’ях.

Світлана Шишлюк, начальник служби у справах дітей Черкаської міської ради: Сьогоднішня наша дівчинка буде 22 дитиною, яка проживатиме у прийомній сім’ї».

Лідія Здоренко, заступник директора комунального закладу: «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Теплий дім» Черкаської обласної ради: Вся наша робота націлена на те, щоб кожна наша дитина знайшла собі родину».

Чимало діток нині в області виховують і в дитячих будинках сімейного типу.

Оксана Покатілова, начальник служби у справах дітей ОДА: «Це сім’ях, яка бере на виховання і спільне проживання не менше 5 дітей сиріт чи дітей позбавлених батьківського спілкування. Кількість дітей у таких сім’ях не повинна перевищувати 10 осіб».

Дитячих будинків сімейного типу на території області наразі 25. Там виховують 180 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Тішить те, говорять працівники служб у справах дітей, що подібних форм сімейного виховання більшає. Так, лише з початку цього року на Черкащині з’явились відразу два дитячі будинки сімейного типу. Обидва – на Золотоніщині. До цих дитячих будинків влаштували 11-х дітей.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаська прокуратура досягла зміни рішення суду у справі грабіжника, який напав на літнього чоловіка

Прокуратура домоглася зміни рішення суду першої інстанції у справі 36-річного грабіжника, який напав на літнього чоловіка. Про це повідомляє...

Чи буде інтернет в Черкасах у випадку блекаутів: Лаут відповів

Інтернет у жителів Черкас під час блекаутів буде. Про це журналістам vikka.ua розповів очільник черкаської компанії провайдера «McLaut» Віталій...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x