НовиниЧеркащинаНа Черкащині продаж двох ГЕС визнали незаконним: чи повернуть...

На Черкащині продаж двох ГЕС визнали незаконним: чи повернуть їх державі?

-

- Advertisment -

Прокуратура Черкаської області разом із юристами «Черкасиобленерго» домоглися в суді визнання незаконним продаж двох ГЕС на Черкащині. Днями суд визнав договір купівлі-продажу незаконним. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Мова йде про Стеблівську і Корсунь-Шевченківську ГЕС. Їх було продано у 2015 році. Продавець – «Черкасиобленерго», яке на той час очолювала Світлана Кузьмінська. Взагалі Світлана Кузьмінська перебувала під слідством. Її підорзрюють у зловживанні службовим становищем і виведенням понад 300 млн грн з обленерго.

В суді прокурори і адвокати «Черкасиобленерго» доводили, що більша частина акцій обленерго належить державі, а держава рішення про продаж ГЕС не приймала.

“У межах вказаної справи судом розглянуто питання про визнання недійсними договорів купівлі-продажу Корсунь-Шевченківської та Стеблівської гідроелектростанцій, які є об’єктами, що мають загальнодержавне значення. Зазначені гідротехнічні споруди є електростанціями з греблями, які утворюють водосховища та забезпечують водопостачання населенню. Особливий статус таких гідроелектростанцій обумовлює необхідність жорсткого контролю їхньої роботи, що може бути здійснене лише державою, з метою недопущення техногенних катастроф у вигляді затоплених міст, відсутності водопостачання для населення, забруднення питної води тощо”, – йдеться у повідомленні прокуратури.

Справа тягнеться з 2018 року. Саме тоді було прийняте вже новим головою правління «Черкасиобленерго» Олегом Самчуком рішення розірвати договори купівлі-продажу.

За словами адвокатів, які ведуть справу, сума продажу – 22 млн. грн. Саме на таку суму ці ГЕС виробляють електроенергії за рік. Покупець – приватна структура «Неосвіт». Вона має кілька десятків ГЕС по всій Україні. Виробляє і продає електроенергію.
Саме на роботу Корсунської і Стеблівської ГЕ нарікали місцеві жителі. Вони неодноразово звинувачували керівництво ГЕС у тому, що утворюються мілковіддя, річка всихається, а на водосховищах гине риба. Влітку минулого року саме через обміління водосховища кілька діб Корсунь-Шевченківський перебував без води. 

Щоб розірвати договори купівлі-продажу, знадобилося 5 років. Наступним кроком прокуратури має бути повернення цих ГЕС до «Черкасиобленерго».

Читайте також на сайті vikka.ua

  • Річка Гнилий Тікич продовжує міліти. У Звенигородці громадські активісти занепокоєні станом водойми. Кажуть, ситуація виходить з-під контролю, а місцеві органи влади – бездіяльні. Хто винен в екологічній катастрофі? Розбирались наші кореспонденти.
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаська прокуратура досягла зміни рішення суду у справі грабіжника, який напав на літнього чоловіка

Прокуратура домоглася зміни рішення суду першої інстанції у справі 36-річного грабіжника, який напав на літнього чоловіка. Про це повідомляє...

Чи буде інтернет в Черкасах у випадку блекаутів: Лаут відповів

Інтернет у жителів Черкас під час блекаутів буде. Про це журналістам vikka.ua розповів очільник черкаської компанії провайдера «McLaut» Віталій...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x