НовиниЧеркащинаНа Черкащині продаж двох ГЕС визнали незаконним: чи повернуть...

На Черкащині продаж двох ГЕС визнали незаконним: чи повернуть їх державі?

-

- Advertisment -

Прокуратура Черкаської області разом із юристами «Черкасиобленерго» домоглися в суді визнання незаконним продаж двох ГЕС на Черкащині. Днями суд визнав договір купівлі-продажу незаконним. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Мова йде про Стеблівську і Корсунь-Шевченківську ГЕС. Їх було продано у 2015 році. Продавець – «Черкасиобленерго», яке на той час очолювала Світлана Кузьмінська. Взагалі Світлана Кузьмінська перебувала під слідством. Її підорзрюють у зловживанні службовим становищем і виведенням понад 300 млн грн з обленерго.

В суді прокурори і адвокати «Черкасиобленерго» доводили, що більша частина акцій обленерго належить державі, а держава рішення про продаж ГЕС не приймала.

“У межах вказаної справи судом розглянуто питання про визнання недійсними договорів купівлі-продажу Корсунь-Шевченківської та Стеблівської гідроелектростанцій, які є об’єктами, що мають загальнодержавне значення. Зазначені гідротехнічні споруди є електростанціями з греблями, які утворюють водосховища та забезпечують водопостачання населенню. Особливий статус таких гідроелектростанцій обумовлює необхідність жорсткого контролю їхньої роботи, що може бути здійснене лише державою, з метою недопущення техногенних катастроф у вигляді затоплених міст, відсутності водопостачання для населення, забруднення питної води тощо”, – йдеться у повідомленні прокуратури.

Справа тягнеться з 2018 року. Саме тоді було прийняте вже новим головою правління «Черкасиобленерго» Олегом Самчуком рішення розірвати договори купівлі-продажу.

За словами адвокатів, які ведуть справу, сума продажу – 22 млн. грн. Саме на таку суму ці ГЕС виробляють електроенергії за рік. Покупець – приватна структура «Неосвіт». Вона має кілька десятків ГЕС по всій Україні. Виробляє і продає електроенергію.
Саме на роботу Корсунської і Стеблівської ГЕ нарікали місцеві жителі. Вони неодноразово звинувачували керівництво ГЕС у тому, що утворюються мілковіддя, річка всихається, а на водосховищах гине риба. Влітку минулого року саме через обміління водосховища кілька діб Корсунь-Шевченківський перебував без води. 

Щоб розірвати договори купівлі-продажу, знадобилося 5 років. Наступним кроком прокуратури має бути повернення цих ГЕС до «Черкасиобленерго».

Читайте також на сайті vikka.ua

  • Річка Гнилий Тікич продовжує міліти. У Звенигородці громадські активісти занепокоєні станом водойми. Кажуть, ситуація виходить з-під контролю, а місцеві органи влади – бездіяльні. Хто винен в екологічній катастрофі? Розбирались наші кореспонденти.
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаська міська рада придбала бус для ЗСУ

Колектив ЧМР на чолі з міським головою придбали мікроавтобус «Wolksvagen» та передали на потреби військовим. Про це повідомляє Анатолій...

Антициклон «GUSTAV» принесе спекотну погоду на Черкащину

Найближчі три дні погоду на Черкащині визначатиме антициклон «GUSTAV», який забезпечить маловітряну, суху та спокійну погоду. Про це повідомляє...

Цікаве:

Чи легко вибрати нерухомість у Чернівцях

Наразі не потрібно їхати у місто вашої мрії, аби...

Чудо-тканина фліс: особливості й переваги

Фліс є синтетичним аналогом шерсті. Попри таку складову, ця...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x