Протягом року черкащани 37 разів офіційно скаржилися на забрудення повітря

Протягом 2021 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області надійшло 154 звернення від громадян щодо порушень у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Про це повідомляють на сайті установи.

забруднення повітря дим
pershyj.com

Найбільшу кількість звернень отримано від жителів м. Черкаси – 54. З Уманського та Лисянського району надійшло по 14 звернень, Смілянського – 11, Черкаського – 9, Золотоніського та Христинівського – по 7, Чорнобаївського та Звенигородського – по 6, Кам’янського, Канівського, Катеринопільського – по 3, Драбівського, Корсунь-Шевченківського, Шполянського, Городищенського, Чигиринського – по 2, Жашківського, Монастирищенського, Маньківського – по 1, від жителів інших областей надійшло 5 звернень.

Питання, які найчастіше порушувалися у зверненнях:

  • забруднення атмосферного повітря внаслідок експлуатації промислових, сільськогосподарських підприємств, інших об’єктів – 37,
  • погіршення умов проживання, пов’язаних із застосуванням пестицидів та агрохімікатів – 24,
  • порушення правил добросусідства – 18,
  • погіршення умов проживання, пов’язаних із шумовим навантаженням від об’єктів – 17,
  • порушення вимог протиепідемічних заходів в період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) – 13,
  • будівництво та розміщення об’єктів – 6,
  • незадовільне санітарне очищення територій населених пунктів – 5,
  • порушення у сфері питного водопостачання – 4,
  • незадовільне харчування в закладах освіти – 4,
  • інші питання – 26.

19 звернень (12% від загальної кількості) надіслано для розгляду за належністю до органів державної влади, управлінь та відомств.

При розгляді 37 звернень (24% від загальної кількості) негативний вплив суб’єктів господарювання на умови проживання та здоров’я заявника не було підтверджено. На 61 звернення громадян були надані відповідні роз’яснення.

Проведено 5 позапланових заходів державного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства суб’єктами господарювання, 30 комісійних обстежень.

Проведено дослідження 2155 проб атмосферного повітря, відібраних на межі санітарно-захисної зони та в житловій забудові в зоні впливу підприємств. У 53 пробах (2,4%) виявлені перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин (пил зерновий, діоксид азоту, вуглецю оксид).

У рамках розгляду звернень Черкаська регіональна лабораторія провела 41 лабораторно-інструментальне дослідження шуму. У 18 (44%) випадках рівень шуму перевищував гігієнічні нормативи.

За наслідками розгляду звернень фахівці Держпродспоживслужби направили суб’єктам господарювання 15 приписів, пропозицій щодо усунення порушень санітарного законодавства. На адресу органів місцевої влади направлено 26 листів із пропозиціями щодо вирішення проблемних питань. За порушення санітарного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 8 осіб.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» заявникам по кожному зі звернень надані письмові відповіді.

Читайте новини vikka.ua у зручному форматі:

телеграм-канал,

сторінка у фейсбуці,

акаунт в інстаграмі,

ми в TikTok.

Усі відео ТК «ВІККА» доступні на ютюб-каналі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x