Чим займаються черкаські археологи після розкопок. Особливо в зимовий період. Черкаські археологи показали, чим займаються і що виходить з купи кераміки. Фото досліджень виклали на сторінці музею Середньої Надніпрянщини в мережі Фейсбук.
У зимовий період дослідникам випадає кілька місяців для того, щоб підвести підсумок робіт минулого сезону, обробити та впорядкувати колекцію отриманих знахідок. Адже камеральна робота в археологічних дослідженнях не менш важлива, ніж самі розкопки, говорять археологи.
Саме цією роботою в фондах музею зараз займається Дмитро Куштан, керівник Черкаської експедиції Інституту археології НАН України.
![](https://vikka.s3.eu-central-1.amazonaws.com/wp-content/uploads/2023/01/29133918/327480606_5742814222480850_6048559058188381977_n.jpg)
Нагадаємо, що торік під Замковою Горою у Черкасах тривали археологічні дослідження. Були виявлені стародавнє кладовище, якому уже понад 300 років, землянку із згорівшим посудом, а також кераміку.
![](https://vikka.s3.eu-central-1.amazonaws.com/wp-content/uploads/2023/01/29133949/327548767_2952977981671839_3285876712177931788_n.jpg)
За словами вчених, більшість із знахідок відноситься до доби пізнього середньовіччя та ранньомодерного часу (XV–XVIII ст.). Це, здебільшого, фрагменти керамічних посудин та пічних кахлів. Нині триває наукове опрацювання цієї колекції знахідок.
![](https://vikka.s3.eu-central-1.amazonaws.com/wp-content/uploads/2023/01/29134011/327707740_1211287822833291_5377973342032219957_n.jpg)
«На першому етапі уламки миються, сортуються, потім чимало їх склеється й ми отримаємо цілі (або майже цілі) предмети. Далі здобуті матеріали будуть замальовуватися – ці ілюстрації ввійдуть до наукового звіту та майбутніх публікацій. Після опрацювання археологічна колекція буде передана до Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини», – зазначив Дмитро Куштан.
Читайте також на сайті vikka.ua
- Археологи під час досліджень на черкаському Подолі виявили комору початку 15 століття. Про призначення споруди свідчить шар перепаленого зерна на долівці — воно згоріло разом із дерев’яною коморою, обвуглена деревина збереглася до нашого часу, пояснив керівник експедиції Дмитро Куштан.
- Археолог Дмитро Куштан показав, де в Черкасах в 100 метрах від Пагорба Слави стояла синагога. Нині її вже нема, а на цьому місці розбили сквер. Будівлю синагоги радянська влада знесла близько 100 років тому.