У Черкасах під землею виявили одну із найдавніших споруд

Археологи під час досліджень на черкаському Подолі виявили комору початку 15 століття. Про призначення споруди свідчить шар перепаленого зерна на долівці — воно згоріло разом із дерев’яною коморою, обвуглена деревина збереглася до нашого часу, пояснив Суспільному керівник експедиції Дмитро Куштан.

Нині відбувається процес розкопок найдавнішої споруди Черкас часів заснування міста литовцями.

Археологічні дослідження на черкаському Подолі тривають третій місяць, за цей час археологи виявили цвинтар кінця 17 століття, який розташовувався поблизу старої Свято-Троїцької церкви.

Днями натрапили на комору 15 століття, розповів учасник експедиції Ярослав Кузьменко:

“Стали інші квадрати копати. Учасник експедиції Антон Дєткін вирішив ще деякі частини прокопати вглиб про всяк випадок, і вже він натрапив на цей об’єкт”.

Споруда швидше за все нежитлова, оскільки в ній не виявили ні печі, ні вогнища, розповів керівник експедиції Дмитро Куштан.

“Це щось на кшталт землянки, викопаної в піску, стіни були облицьовані деревом, дерев’яними дошками. У результаті пожежі ця конструкція вся згоріла, але дерево обвуглилося і завдяки цьому воно збереглося”, — пояснив пан Дмитро.

За його словами, можливо, цей об’єкт використовували як господарчу комору.

“Керамічний горщик ми знайшли на долівці будівлі. Верхня частина його була зруйнована, і згорілі балки впали на нього. Ось вінчик цього горщика, і за типологією цієї кераміки ми визначили дату цього об’єкта початку 15 століття”, — пояснив Дмитро Куштан.

За словами археолога, дотепер подібних знахідок у Черкасах не було. Господарчі ями початку 15 століття виявляли поблизу Дзеленьгори, де знаходився Литовський замок. Та цінність цієї споруди ще й у масштабах. Розмір землянки — три з половиною метри на три з половиною метри.

Знахідку розчищають, замальовують, фотографують, готують креслення, а вже потім будуть розбирати, аби зачистити дно та перевірити його на наявність стовпових ям. Так зможуть зрозуміти, як будувалась конструкція, пояснили археологи.

Також археологи прогнозують знахідки ще більш раннього періоду. Адже чим більше розширюватиметься площа дослідження, тим більше об’єктів виявлять.

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net