Жнивна арифметика

Черкаські хлібороби вже зібрали 600 тисяч тонн зерна. За прогнозами Головного управління агропромислового комплексу ОДА весь урожай ранніх та пізніх зернових становитиме 2 млн. 200 тонн. Минулоріч цей показник становив 3 млн. Кращій врожайності «Жнивам – 2009» завадила спекотна погода. Приміром, на Золотоніщині за квітень – червень випало лише 11 міліметрів опадів. Утім, аграрії ще готові миритися з примхами погоди, тоді як цінову політику в державі не підтримує жоден хлібороб. За підвищенням ціни на паливно-мастильні матеріали зросла вартість мінеральних добрив. Водночас зерно знову знецінилось. Особливості цьогорічної жнивної кампанії на Золотоніщині у сюжеті Юлії Кропиви

З раннього ранку і до пізньої ночі комбайнери в полі. Підгоріле зерно потрібно швидко зібрати.
Юрій Зоря, комбайнер СТОВ «Перемога»: «Праця важка, пиляка, жарко, але треба збирати».
Юрій Зоря вже намолотив 200 тонн, заробив – 1700 гривень. У СТОВ «Перемога» розцінки прийнятні, – кажуть комбайнери. За сезон можна отримати 6 тисяч гривень.
Юрій Зоря, комбайнер СТОВ «Перемога»: «Звичайно, що заробимо, ми стараємось, а значить заробимо».
Поки комбайнери говорять про свої прибутки, директор Григорій Зінченко обраховує збитки господарства. Сьогодні «Перемога» вже продала ріпак, а на виручені кошти закупляє мінеральні добрива для

майбутньої посівної. Утім, і тут на землеробах заробляють, – обурюється керівник.
Григорій Зінченко, директор СТОВ «Перемога»: «Сьогодні, прийшовши зранку на роботу, дізнався, що ціна на мінеральні добрива зросла на 450-500 гривень за тонну. Ми продали ріпак, вторгували 2 млн. гривень. Тепер ці кошти підуть на посівну. Ціну важко передбачити».
У такій ціновій політиці завинила нестабільна ситуація в державі, – стверджує аграрій. Напередодні жнив на 30% зросли паливно-мастильні матеріали. Тож деякі сусіди-аграрії ще не знайшли грошей навіть на початок жнивної кампанії. У СТОВ «Перемога» пальним запаслися заздалегідь, тому всі комбайни на полі. Не буде проблем із сушкою та очисткою зерна. У господарстві є власна зерносушарка. Анатолій Коваленко, оператор зерносушарки: «Зерносушарка – хороше діло, нікуди не возити, менше затрати будуть. Дома пересушуємо».
Цьогоріч за прийом, зберігання та очистку зерна елеватори підняли ціну на 25-40 %. Для аграріїв – це додаткова стаття витрат.
Юлія Кропива, кореспондент: «Зерно вже на току. Але сільгоспвиробники не поспішають його продавати. Як і минулоріч, зернотрейдери пропонують низькі ціни. За пшеницю третього класу – 950 грн. Для аграріїв не лише не вигідно, а й не рентабельно. Тож чекатимуть вони ще 3-4 місяці, коли за пшеницю того ж третього класу даватимуть 1300 грн.».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net