Новини на ВІККАВіККА-новиниУнікальному поселенню мисливців на мамонтів на Черкащині загрожує знищення...

Унікальному поселенню мисливців на мамонтів на Черкащині загрожує знищення (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

Унікальне поселення мисливців на мамонтів у селі Межиріч, що на Канівщині, невдовзі може стати історичною руїною. Археологи б’ють на сполох: древня знахідка, якій уже 15 тисяч років, може зникнути за рік-два. Усе – через павільйон, який має оберігати національну пам’ятку, натомість – лише псує кістки вимерлих тварин. Чи є шанс зберегти культурний спадок – далі у сюжеті.

Павло Шидловський, керівник палеолітичної експедиції КНУ ім. Шевченка: "Оце бивень мамонта, ви бачите, що від повітря він просто лушиться. Його немає вже практично, сюди треба залити, практично залити оцю штучну смолу, щоб його більш менш зберегти".

Першу кістку мамонта у Межирічі півстоліття тому випадково знайшов тамтешній житель, коли копав у дворі льох. Пізніше тут виявили стоянку мисливців на мамонтів. Усі чотири житла – із кісток вимерлих тварин. Їм 15 тисяч років. Аби побачити древню знахідку, з’їжджаються і з України та з-за кордону. Та ця пам’ятка національного значення може зникнути за кілька років. Бо для її зберігання немає спеціальних умов.

Павло Шидловський, керівник палеолітичної експедиції КНУ ім. Шевченка: "Ця бляшана конструкція вона зрозуміло не витримує температурний режим, той режим вологості, який необхідний для збереження такої якості матеріалу. Бо якщо в такому стані буде залишатися ще декілька років, то не буде предмету музеєфікації загалом."

Та грошей, аби створити належні умови для пам’ятки, немає. Межиріцька стоянка підтримується лише силами археологів та волонтерів.

Наталя Ластівка, студентка КНУ ім..Шевченка: "Потрібно багато грошей на те, щоб зберігати все в належному стані, також було б непогано, аби держава забезпечила нас коштами на створення якогось музею, щоб можна було нормально показувати все людям. І перш за все популяризувати серед людей, тому що більшість туристів приходить і каже: о, а золото тут є?"

Олексій Лизун, учасник експедиції: "По суті це як пошук скарбів, щось типу такого".

Волонтерів чиновники розуміють. Та зайвих грошей – не мають.

Олексій Власов, начальник управління культури ОДА: "На жаль, в обласному бюджеті і на цей час в державному не передбачені кошти встановлення об’єкту укриття. Найбільш об’єктивним очевидним вирішення цією ситуації може бути знову ж таки залучення."

В адміністрації поки шукають інвесторів, перераховують скільки коштуватиме збереження стоянки. За проектом 2006 року ця сума складала 9 мільйонів гривень.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Дохід від здачі крові: депутати від «Батьківщини» у Черкасах показали свої статки

Доходи від здачі крові, корпоративні права, кредити, доходи і заощадження задекларували черкаські міські депутати фракції "Батьківщина". Про це вони...

23 червня в Києві стартує Incrypted Conference 2024

Це вже вчетверте, коли криптомедіа Incrypted організовує одну з найзнаковіших і наймасштабніших подій у криптовалютній сфері. Цього року Incrypted...

Цікаве:

23 червня в Києві стартує Incrypted Conference 2024

Це вже вчетверте, коли криптомедіа Incrypted організовує одну з...

Рецепти від черкащан: як Марина Черкащенко готує сирну паску (ВІДЕО) 

Паска без випікання. Напередодні свята Великдень знімальна група ВІККА...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x