Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах розпочався сезон застуд

У Черкасах розпочався сезон застуд

-

- Advertisment -

У Черкасах розпочався сезон застуд. Кількість хворих на гострі респіраторні захворювання за останній тиждень в обласному центрі зросла на 7%. Ця цифра, стверджують лікарі в межах норми і в півтора разу менша епідпорогу. Поки що черкащан косить сезонна застуда, але розслаблятись не варто. Невдовзі, прогнозують епідеміологи, на Україну прийде і грип. Окрім звичного вірусу, на території країни лютуватиме і мутований каліфорнійський, який минулого року сколихнув увесь світ. Але панікувати поки що не варто, говорять лікарі. Саме час подбати про своє здоров’я. Як вберегтися від хвороби і скільки на це потрібно коштів, знає Марія Гаврилян. Далі – спеціальний репортаж.

Сезонна зміна температурного режиму неодмінно призводить до збільшення хворих на застудні захворюваня.
Василь Загородній, головний державний санітарний лікар м. Черкаси: «Станом на минулий тиждень спостерігається підйом на захворювання ГРЗ, порівняно з минулим тижнем, на 7%».
Сьогодні говорити про епідемію ще зарано, стверджують лікарі. Хворих на грип у місті нині небагато, а от від застуди страждає вже чимало черкащан. Анна хворіє вже кілька днів.
Анна Почтар, застуджена: «Ну вот неделю назад приехала с отпуска, перемена климата, плюс батареи холодные, плюс очень холодная температура на улице – и заболела».
Багато хто, відчувши ознаки застуди, воліють пересидіти хворобу вдома. Не даремно ж жартують: якщо застуду лікувати, вона мине за сім днів, а якщо ні, то за тиждень.

Анна Почтар, застуджена: «Ну, я к врачу не ходила. Принимаю таблетки, как всегда, вот чай пью с лимоном постоянно, греюсь».
Багато людей, як і Аня, приймають ліки здомашньої аптечки або ті,що радять фармацевти з найближчої аптеки. Проте все більш популярними стають народні методи лікування. Вони значно дешевші за медикамендозні. Трав’яний протизастудний збір на Центральному ринку коштує в межах 5 гривень. Абсолютно безкоштовно тут можна отримати рецепт, і не один.
Марія, продавчиня: «Цвіт бузини, ехінацея, фіалку, будра, розхідник, цвіт гречки. Багато є трав таких, що від застуди».

Паша, продавчиня: «У дитини грип? Мелісу потрібно, лафант добре, різні травки, комашечка».
Безсумнівним авторитетом тут користується Марина Михайлівна. Збором і заготівлею лікарських трав вона займається дуже давно. Має жінка медичну освіту та 30 років лікарського стажу. Як лікар із чималим досвідом, Марина Михайлівна впевнен: лікування самими травами бажаного ефекту не принесе. А отдля профілактики – це найкращий варіант. І що найбільш важливо, без жодних побічних ефектіві шкоди здоров’ю.
Марина Михайлівна, продавчиня: «Необходимо делать профилактику: чай с липой, с малиной, веточкой черной смородины, эхинацея очень хорошо. И сдабривать мятой, мелиссой, чтобы приятно было пить».
Знайомий усім із дитинства засіб від застуди – мед. Щоправда, таке лікування буде дещо дорожчим за трав’яне. Баночка солодкої панацеї коштує в середньому 25 гривень. Михайло Петрович свій товар збирає сам. Він бджоляр із багаторічним стажем.
Михайло Петрович, продавець меду: «Значит, мед лечит простуду. Всякую простуду, воспалительные процессы… Простуду лечить надо простым съеданием во рту меда перед сном, в обед и утром».
Якщо від застуди мед і допоможе, то проти грипу він буде безсилим, вважають лікарі. За словами медиків, раз на 50 років з’являється новий штам грипу. Він більш агресивний, викликає ускладнення та епідемії.
Світлана Волгіна, головний лікар Черкаської інфекційної лікарні: «Почему? Потому, что сам вирус поражает слизистую дыхательных путей. За счет этого идет быстрее поражение легочной ткани, возникают осложнения».
Уминулому році лиха наробив вірус грипу типу Н1N1, каліфорнійський або ж свинячий, як його ще називали.
Світлана Волгіна, головний лікар Черкаської інфекційної лікарні: «Всего заболевших по городу было 60 тысяч взрослых и 33 тысячи детей. Это достаточно серьезная цифра».
Цього року прихід грипу , зокремай каліфорнійського, медики прогнозують на листопад-грудень. А нині до інфекційної лікарні з діагнозом ГРВІ потрапляє 30-40 осіб на місяць. Це небагато, говорить Світлана Волгіна. Але досвід минулого року лікарі засвоїли. Вони готові до великого напливу пацієнтів.
Світлана Волгіна, головний лікар Черкаської інфекційної лікарні: «Если говорить о готовности лечебных учреждений, то госпитальная база готова принимать и такое количество больных, как было в прошлом году».
Світлана Волгіна говорить: інфекційна лікарня має всі необхідні медикаменти, яких вистачить навіть і на наступний епідсезон. Набрак препаратів не скаржатьсяй аптеки міста. Вони також засвоїли досвід минулого року.
Олександра Лєпская, завідувачка аптеки: «Сеть аптек обеспечена достаточным количеством лекарственных средств, противовирусных, повышающих иммунитет, поливитаминных комплексов различных… Если наступит сезон епидемии, мы обеспечим необходимым количеством препаратов, чтобы обеспечить население».
Медикаментозне лікування дорожче за народні методи, протей дієвіше. Так, похід до аптеки обійдеться в середньомув 50-70 гривень. Тож краще запобігти хворобі. Щоб без острахів пережити зиму, лікарі радять вакцинуватися.
Василь Загородній, головний державний санітарний лікар м. Черкаси: «Першей головне в профілактиці грипута кожної інфекційної хвороби – це щепитись. Це найбільш доступний і найбільш ефективний спосіб профілактики від грипу».
Перш за все, варто подбати про своє здоров’я людямгрупи ризику. Це, зокрема, діти та пенсіонери. Ризикують також і ті, чиї професії пов’язані з постійним спілкуванням із людьми.
Марія Гаврилян, кореспондент: «Чи не найбільше ризикують захворіти на грипі ГРЗ саме медики. Тому вони вже починають робити щеплення. Наполегливо радять робити цей черкащанам».
У багатьох аптеках міста вакцини вже є. Коштують вони в межах 60-90 гривень. Це не так вже й дорого, зважаючи, що одне щеплення захищатиме впродовж зими і від грипу, і від звичної застуди. Але і про традиційні методи підвищення імунітету забувати не варто. Вживати продукти з вмістом вітаміну С та не переохолоджуватися. Адже залишатися здоровим завжди дешевше та приємніше.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Вівчарка Умка з Черкас зійшла на переможний п’єдестал у Європі (ВІДЕО)

Знайомтеся! Німецька вівчарка - Абба фон хаус круп, саме так собака записана в паспорті, та вдома її кличуть -...

Черкаси провели в останню путь трьох захисників країни

Сьогодні Черкаська громада провела в останню путь трьох воїнів-захисників, які мужньо стояли на передовій і несли службу заради нашої...

Цікаве:

Черкаські мистецькі школи оголошують набір учнів: як туди потрапити?

Мистецькі школи Черкас запрошують на навчання дітей віком від...

Ювелірні вироби як інвестиція: що потрібно знати

Економічна ситуація у світі не характеризується стабільністю, тому виникає...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x