Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах ностальгують за СРСР (ВІДЕО)

У Черкасах ностальгують за СРСР (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

Не викидати, а приносити в музей. Черкащан просять поділитись домашніми речами родом з СРСР. Спомини про радянські часи музейники вважають частиною історії, попри хвилю декомунізації. Краєзнавці кажуть: мають на меті зібрати та зберегти предмети тогочасного побуту. А як реагувати на них – справа кожного відвідувача. Ірина Куйбіда продовжить.

Ірина Куйбіда, кореспондент: "Що вдягали, у що взувались та чим грались… Речі, що зберігались у шафах у черкасців і припадали пилом на горищах, стають музейними експонатами".

Першими домашні раритети для майбутньої експозиції принесли самі музейники. Кажуть, поодинці ці речі цінності не мають, але дозволяють прослідкувати їхню еволюцію. Найбільше наразі мають дитячих іграшок – від старих солом’яних ляльок до пластикових початку 90-х. Пані Тетяна для музейної колекції не пожалкувала шкільного подарунка.

Тетяна Григоренко, мешканка м. Черкаси: "У нас була така традиція: ми хлопцям дарували на 23 лютого, а вони нам – на 8 березня. Ми робили спеціальну лотерею. Кожен витягав прізвище, кому дарувати. І це мені мій однокласник подарував".

Музейники кажуть: пропагують ностальгію не за радянськими часами, а за власним дитинством. Мовляв, така експозиція допоможе молоді уявити, як жили їхні однолітки кілька десятиліть тому. Марина Бугеря пригадує: для неї головною сімейною згадкою став звичайний діапроектор.

Марина Бугеря, старший науковий працівник обласного краєзнавчого музею: "З нетерпінням чекали вечора, коли засутеніє тільки. Виключалось світло і починалась казка – батьки включали діапроектор. Ми з братом замовкали і чекали, який буде наступний мультфільм, казка. Читали, переглядали слайди".

Збір речей триває повсякчас. Відкрити експозицію планують до кінця року. Якщо ж черкасці ділитимуться сімейними реліквіями дуже активно, перші результати збору продемонструють у червні – до Дня захисту дітей.

Алла Кушнір, директор черкаського обласного краєзнавчого музею: "Ще потрібно, щоб був одяг дитячий, який би характеризував той період. Це і матеріал, і тканина, і фасон, і мода, яка була. Вони ж змінюються буквально за 10 років".

В обласному краєзнавчому додають: поповнювати музейні фонди без допомоги містян складно. Тому щороку оголошують збір на певну тематику. Лише минулоріч до фондів музею додали більше п’яти тисяч експонатів.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині судитимуть водія, який пропонував хабар поліцейським

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт проти жителя міста Черкаси, який запропонував неправомірну вигоду працівникам поліції. Про це повідомляє...

На Черкащині рятувальники зводять укріплювальні дамби

У зоні підтоплення та на понижених прирічкових територіях Черкаської області рятувальники вживають превентивних заходів для запобігання погіршенню ситуації. Про...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x