Стартувала благодійна виставка «Про хвости»

Нявкали, гавкали, цвірінькали та гарчали в Художньому музеї Черкас. Там стартувала благодійна виставка «Про хвости». Проект організовано з метою привернути увагу до проблем безпритульних тварин і допомогти Черкаському міському товариству захисту тварин «Друг». Черкасцям презентували понад сотню робіт, присвячених тваринам.

Художниця Євгенія Помагайбо малює хвости третій рік поспіль. До цьогорічної виставки готувалася ретельно. У своїх роботах зобразила багатогранність тварин. В одній роботі навіть втілила образ коханого в котові.

Євгенія Помагайбо, учасниця виставки: «Ця виставка актуальна. Зараз дуже багато безпритульних тварин, не тільки тих, яких ми бачимо по телевізору, а й у житті, яких ми ігноруємо. Ми можемо зобразити їх по-різному, щоби донести до глядача справді цікаві моменти із тваринами».

Цьогорічна виставка «Про хвости» стартувала з особливим розмахом. Перевтілитися у тварину мав можливість кожен охочий. Адже в холі черкасців розмальовували справжні художники. Урочисте ж відкриття було коротким та емоційним. Опісля черкасці взялися за оглядини виставки. За словами організаторів, мета заходу – допомогти безпритульним тваринам.

Анастасія Гудзь-Чорновол, організаторка виставки: «Про хвости» – це всі тварини, що можуть бути: і рибки, і комашки, і пташки. Просто не люди. Маємо тварин, звичайно. Хотілося об’єднати наші зусилля, зробити щось хороше, підняти художній рівень Черкас і допомогти».

Відвідувачі могли побачити понад сотню робіт від 70 художників із різних куточків країни. За словами представниці товариства «Друг» Валентини Калініної, виставка «Про хвости» є цінним вкладом у розвиток черкаської благодійності.

Валентина Калініна, представниця товариства «Друг»: «Дуже актуальна тема безпритульних тварин, це привертає увагу людей. Вони починають дізнаватися про нас більше й більше, починають розуміти, що наші хвостаті друзі потребують допомоги та захисту. Дуже багато тварин, які хворіють, яких треба лікувати, яким необхідне спеціальне харчування».

Протягом виставки більше десятка черкасців перевтілилися у тварин. Одна з них – черкащанка Яна Косенко.

Яна Косенко, учасниця виставки: «Мені дуже подобається мистецтво, розпис. Я люблю тварин, тому прийшла сюди. Я представляю жирафу. Важливо захищати тварин».

Подивитися на «хвостату виставку» завітали й імениті черкаські художники. Володимир Яковець, художник: «Виставка свіжа. З кожним роком вона стає все кращою. Я думаю, що ця виставка не для цієї зали, бо робіт дуже багато. Я знаю, що навіть був ліміт по роботах. Бо хотіли презентувати набагато більше, ніж вміщає ця зала».

Надія Лавріненко, художниця: «Я думаю, це виставка важлива, бо виховує в людях відношення людини до людини на прикладі тварин, братів наших менших. А до людей ще більше уваги потрібно. Ми вчимося на прикладі поводження із тваринами, тоді людина до людини матиме почуття любові».

Роботи учасників виставки використали для видання календарів, листівок, магнітів та іншої поліграфічної продукції. Придбати її мають змогу всі охочі в музеї. Отримані кошти спрямують на підтримку Черкаського міського товариства захисту тварин «Друг».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net