Новини на ВІККАВіККА-новиниСкільки вартує піти перший раз у перший клас?

Скільки вартує піти перший раз у перший клас?

-

- Advertisment -

Скільки коштує зібрати дитину до першого класу? Напередодні 1 вересня батьки підраховують вартість необхідних шкільних речей. Їхній мінімум – це форма, портфель, взуття та канцтовари. І якщо з купівлею останніх зазвичай проблем не виникає, то вибрати одяг для першокласника – непросте заняття. Хоча б тому, що якісних дитячих товарів на ринку не так багато. Через те фахівці радять батькам бути пильними й обов’язково вимагати у продавців сертифікат якості. Про те, як безпечно підготувати першачка до школи та скільки це коштує, дивіться у спеціальному репортажі.

 

До навчання майже 3 тижні, а батьки вже активно готують дітей до школи. 6-річна Маша разом із мамою Наталею збирає свій перший портфель. Насамперед купує зошити й ручки.

Наталя Набокіна, мама першокласниці: «2 ручки, лінійка,олівець… гумка й усе».

Продавець канцтоварів: «157 гривень за все».

Наступні у списку – шкільна форма та взуття. До їхнього вибору мама першокласниці ставиться дуже вимогливо. Адже неякісна річ може завдати шкоди здоров’ю дитини. Тому вона уважно читає етикетку.

Юлія, продавець магазину дитячого одягу: «Склад: 25% – вовна, 60% – поліестер, 15% – еластин. Перший ґатунок».

В Україні існують спеціальні норми щодо якості дитячого одягу. Кожна річ повинна пройти контроль й отримати гігієнічний висновок.

Наталя Завалько, начальник випробувальної лабораторії продукції легкої промисловості ДП «Черкасистандартметрологія»: «Сырьевой состав должен обязательно быть натуральным. Особенно для маленьких детей. Для школьников допускается до 40% синтетики. Остальная продукция для маленьких детей только натуральная должна быть».

Взуття ж для школяра фахівці радять перевіряти на дотик і нюхати. Воно не повинно різко пахнути. Підошва має бути гнучкою, а задники – м’якими та без швів: щоб дитина не натирала мозолі.

Олена Юрченко, провідний інженер із випробування взуття: «Ви, коли прийшли на базар, надавіть пальцем на підносок. Нормальний за 1-2 хв. повинен повернутися у вихідне положення, стати на місце».

Якщо є сумніви щодо безпечності товару, варто попросити у продавця документ, який засвідчує, що виріб пройшов контроль якості.

Віктор Білоусов, директор ДП «Черкасистандартметрологія»: «Ми радимо обов’язково покупцю вимагати у продавця (чи це на ринку, чи в магазині) сертифікати відповідності. До нього додається протокол випробувань. Якщо їх немає, це має насторожити покупця. Не варто купувати таку продукцію, тим паче дитячого асортименту».

Такі документи, на жаль, мають не всі продавці. Наприклад, у дитячому магазині знімальній групі «ВІККА-НОВИН» їх надали без проблем. Натомість на шкільному базарі сертифікати побачити так і не вдалося.

Продавець: «У господаря. Він існує. Тому що в нього точка ще на ринку Центральному. Але зараз не покажу, бо він на ринку».

Продавець і кореспондент:

– Є спеціальні етикетки, на яких все написано.

– Етикетки – це реклама. Є державні органи, які це перевіряють.

– Усе є. Просто я – не головний господар, розумієте?

Більшість же батьків, які купують одяг для своїх дітей, довіряє інтуїції. Папери, що гарантують безпечність товару, покупці зазвичай не запитують. Для них головне, щоб одяг гарно сидів. І, звичайно, ціна. А питання, де саме його купувати (в магазині чи на базарі) – другорядне.

Покупець: «Однозначно не відповім. Була і в магазинах, тепер прийшла на базар. Здається, тут більший вибір, більше виробників».

Як на ринку, так і в магазині, найбільшою популярністю користується продукція вітчизняного виробника. Причина цього – проста. Український одяг коштує менше. Він дешевший турецького вдвічі.

Ольга, продавець на ринку: «Виробник – Хмельницький. Ми працюємо тільки з Україною. Туреччину не возимо».

Юлія, продавець магазину дитячого одягу: «Обирають Україну, Росію, якщо є. І не тільки в ранцях – скрізь: в одязі, в іграшках. Намагаються купляти лише наші речі».

Мама Наталя також купує українське. Витрати до 1 вересня для її дитини склали близько 1500 гривень. Вона каже: гроші – не головне, важливо, щоб одяг не шкодив її маленькій Марійці.

Наталя Набокіна, мама першокласниці: «Для себя я решила, что тетрадки, ручки можно, конечно, купить и на базаре, потому что они действительно дешевле. Но то, что касается одежды ребенка, – только в магазине. Пусть оно, конечно, будет стоить дороже, но, по крайней мере, я буду уверена, что оно качественное и ребенок год проходит и все будет хорошо».

Де готуватися до школи, вирішувати самим батькам. Проте треба пам’ятати: здоров’я дитини – найдорожче. А тому економити на ньому не варто.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На великодньому ярмарку в черкаському виші зібрали майже 200 тисяч гривень на підтримку війська

Благодійний захід «Великодній ярмарок» на підтримку Збройних Сил України провів Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. Великодній збір акумулював...

У центрі Черкас розмістили великодню інсталяцію (ВІДЕО)

У Черкасах у сквері "Юність" розмістили великодню інсталяцію. Тут встановили розмальовані дітьми писанки, великоднє дерево, прикрасили сквер дзвіночками та...

Цікаве:

Рецепти від черкащан: як Марина Черкащенко готує сирну паску (ВІДЕО) 

Паска без випікання. Напередодні свята Великдень знімальна група ВІККА...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x