Самотність у великому місті

Відкриття театрального сезону відбудеться цієї неділі в Черкасах. Щоправда, воно вже друге цієї осені. У зв’язку з епідемією грипу, театрали були у вимушеній відпустці. З неї виходять з прем’єрою спектаклю «Двоє». Літературним матеріалом для нової вистави стала п’єса Уїльяма Гібсона – «Двоє на гойдалці». У шістдесятих роках вона мала небачений успіх у читачів. П’єса оповідає про самотність, про любов та надію, про труднощі на шляху до щастя. Аби якнайкраще передати все це глядачам – черкаські актори репетирують по десять годин на добу. Чим вони дивуватимуть глядачів на прем’єрі вистави – дізнавалася Вікторія Курченко.

На сцені – мінімум декорацій. Лише два ліжка, стіл, тумбочки і телефон. Акторів теж всього двоє. Такий задум твору. Двоє людей у великому місті, де всім начхати одне на одного.

Головний герой Джері – адвокат, який любить гуляти по мостах.
Сергій Бобров, виконавець головної ролі: «Це адвокат, який дуже любить себе. Зверхньо ставиться до оточення, до людей».
Головна героїня Гітель – танцівниця, яка мала стосунки з багатьма чоловіками. Утім, вони її щоразу кидали. Ці двоє знайшли один одного і почали жити разом. Та на цьому їхній самотності не настав кінець.
Оксана Блащук, виконавиця головної ролі: «Жінка перебуває у стосунках з чоловіком, але все одно вона самотня. Ця п’єса допоможе кожній жінці розкрити крик своєї душі».

Кожен глядач чи глядачка, – говорять актори, – можуть впізнати в героях себе. Історія – універсальна. У виставі порушені типові проблеми, звучать типові діалоги.
Гітель та Джері: «Я товста? – Ні, навпаки. – Я занадто худа? – По-моєму, ти священний сосуд жіночності. – Посуд (режисер говорить). – Посуд жіночності (актор повторює)».
Це режисер Ігор Матіїв править акторів. Говорить: працювати з черкаськими служителями Мельпомени йому до вподоби. Терор їм не влаштовує.
Ігор Матіїв, режисер: «Я намагався будувати роботу так, щоб не було режисерського диктату, щоб актори на репетиції відчували атмосферу взаєморозуміння і любові».
Вистава – складна, – зізнаються виконавці головних ролей Сергій Бобров та Оксана Блащук.

Сергій Бобров, виконавець головної ролі: «Нікого немає, крім тебе і твого партнера, і ні за чим сховатися. Ти виходиш на початку і до кінця ти один на сцені. Це складно».
Щоправда, актори будуть на сцені не вдвох. Окрім них, там буде ще сто глядачів. Це одна з інтриг вистави.
Володимир Осипов, директор Черкаського драмтеатру: «Количество билетов ограничено. Только сто человек смогу увидеть спектакль. На первый спектакль уже все билеты проданы, часть продана и на второй. На 2.12 еще билеты есть».
Щасливчики, які встигнуть придбати квитки, розкриють головну інтригу вистави – чи позбудуться самотності Двоє.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net