Прощавай, мобілко!

-

- Advertisment -

Найулюбленіша здобич черкаських крадіїв – мобілки. Згідно зі статистичними даними, телефони складають 80% усіх кишенькових крадіжок. А у зв’язку з кризою, кишенькові злодії стали ще більш активними. Вони крадуть по кілька десятків мобільних за день. У боротьбі з такими злочинами міліція майже безпорадна. Як вберегти від злодіїв свою мобілку, – досліджувала в спеціальному репортажі Світлана Пічугіна.

Перший серійний мобільний телефон з’явився на ринку США в червні 26 років тому. Пристрій виробництва компанії Motorola важив майже 800 г, а його довжина складала 33 см. З того часу мобільні телефони постійно еволюціонують і змінюються. Скрізь височіють телефонні вежі. Нині без мобілок не уявляє свого життя і більшість крадіїв. Вкрасти мобілку можуть де завгодно. Найчастіше це відбувається в людних місцях, але може статися і в офісі, якщо залишити телефон без нагляду. А також в університеті.
Мар’яна, студентка: «Телефон у меня, по-видимому, вытянули в университете из кармана и было безумно тогда жалко, потому что куплен он был на первые заработанные деньги, это раз. И второе, что было жалко не столько телефона, сколько телефонную книжку, которая в нем была сохранена».
Сучасний мобільник коштує близько тисячі гривень. Ціна – зависока для більшості громадян, але донедавна занизька для закону. Мінімальна вартість майна, за крадіжку якого настає кримінальна

відповідальність, ще місяць тому складала 907 гривень 50 копійок. Тож за крадіжку мобільного, який коштує менше, справу не відкривали. Відтак злодії виходили сухими з води. Днями Верховна Рада знизила суму до 60 гривень 50 копійок. Це має трохи вгамувати злодіїв. Поки що, – бідкаються міліціонери, – розкривати такі злочини досить важко.
Володимир Іващенко, начальник УГБ в Черк.обл.: «На сьогодні, якщо затримується будь-який підліток або громадянин за підозрою в скоєнні правопорушення, злочину, перевіряється його мобільний телефон на ІМЕЙ. Відповідно, ми даємо запити на відповідні наші структури. Воно дає позитивний результат, питань немає. Але дуже важко, ви розумієте, доводити».
На думку Володимира Іващенка, у місті працюють налагоджені системи крадіжок телефонів і їхнього збуту. Купуючи неновий мобільний телефон, можна натрапити на вкрадену річ.
Володимир Іващенко, начальник УГБ в Черк.обл.: «Є телефон, є людина, яка звернулась. Але довести, що той телефон крадений, дуже важко»
Одне з найбільш ризикованих місць, де можна купити вкрадену мобілку – ринок. Так думає міліція. Із цим не погоджуються самі торговці. За словами продавця старих телефонів Івана, такий ризик невеликий.
Іван, продавець мобільних телефонів: «Залежить від того, в кого саме ви візьмете. Треба знати, у кого брати. Якщо в наркоманів ви візьмете, то можна попасти. А якщо в нормальних людей, то буде все в порядку».
Іван каже, що ретельно відфільтровує постачальників товару. Адже на карті – репутація. У людей, які викликають підозру, мобільники не бере. За необхідності навіть знімає продавця на камеру. За кілька років роботи на базарі на крадені телефони натрапляв лише кілька разів.
Іван, продавець мобільних телефонів: «Нам самим це невигідно. Ніхто ж не хоче неприємностей на свою голову».
Красти мобільні телефони вже не буде сенсу із 30-го вересня цього року. Це останній термін, до якого оператори мобільного зв’язку повинні надати Українському державному центру радіочастот перелік кодів мобільних телефонів, що обслуговуються у них і не внесених до реєстру. До ліцензійних умов діяльності мобільних операторів внесені зміни, згідно з якими вони мають право надавати послуги мобільного зв’язку лише тим телефонам, які внесені до реєстру кодів IMEI.
В’ячеслав Сакало, представник компанії стільникового зв’язку: «Кожний телефон має свій ідентифікаційний код, як кожна людина має свій код. Цей код називається ІМЕЙ. Є така технічна можливість транслювати цей код від мобільного телефона до комутаторів. На комутаторі є можливість вимикання цих телефонів з конкретним ІМЕєм, якщо є така потреба».
Мобільним операторам заборонять обслуговувати телефони, внесені до так званого «чорного списку» МВС – список крадених або загублених телефонів, дані до якого вноситимуть органи МВС на підставі заяв їхніх власників. Проте обхідні шляхи для злочинців можливі і за таких умов, – впевнені фахівці.
В’ячеслав Сакало, представник компанії стільникового зв’язку: «Але, я думаю, є така технічна можливість перепрошивати цей телефон, змінювати один ІМЕЙ на інший. Але це інший аспект, але, в принципі, це позитивно вплине на криміногенну ситуацію»
Світлана Пічугіна, кореспондент: «Береженого бог береже. Так кажуть у народі. Такої ж думки дотримуються і правоохоронці. Для того, щоб не залишитися без такого важливого засобу зв’язку, як мобільний телефон, вони радять дотримуватися простих правил. Пильнувати за своїми речами і ховати мобільний телефон якомога глибше до сумки. Тоді ви завжди залишатиметеся на зв’язку».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаські депутати підтримали петицію про встановлення світлофора на скандальному перехресті

Депутати міської ради Черкас підтримали голосами петицію з пропозицією встановити світлофор на перехресті Хрещатик–Святотроїцька. Про це йдеться на сторінці...

Тариф на вивезення негабариту у Черкасах – законний: «Нова Якість» посилається на рішення Верховного Суду

Верховний Суд поставив крапку у питанні скасування тарифу на вивезення великогабаритних та ремонтних відходів у Черкасах. Його «встановлено із...

Цікаве:

Гід із покупки чохла для iPhone 15 Pro Max: як не переплатити?

Смартфон iPhone 15 Pro Max — це не просто...

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x