Новини на ВІККАВіККА-новиниПивомани під прицілом

Пивомани під прицілом

-

- Advertisment -

Пивомани під прицілом. Ще у лютому шанувальникам хмільного оголосили «сухий закон». Тоді набула чинності ухвала про заборону вживати слабоалкогольні напої та пиво у громадських місцях. Ця звичка стала дорогим задоволенням. Це у разі, якщо пиволюб-порушник попадеться на очі правоохоронцям. Утім, справжніх шанувальників пива така перспектива не злякала. Вони винайшли способи обійти закон. Принаймні так вважають пиволюби. Кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко говорить: вони глибоко помиляються. Розвінчані міфи любителів пива про їхні способи подолати заборону – у її спеціальному репортажі далі.

Ще в лютому законодавці врізали права шанувальників хмільного. Відразу ж правоохоронці розгорнули у місті боротьбу із пиятикою на вулиці. Попервах пивоманів-порушників карали словом. У кожного була тверда відмовка: мовляв, про заборону чує вперше.

Минув місяць, і правоохоронці взялися карати гривнею. За три місяці склали близько тисячі трьохсот протоколів про адмінправопорушення. Патрульні хизуються: їм вдалося навести лад у парках та центрі. Взялися і за околицю. Патрулюють місто щоденно.

Цього разу на площі 700-річчя – упіймали першого правопорушника. Дівчина свою провину спершу не визнає, навіть більше – сперечається із патрульними.

Правопорушниця та правоохоронець:
– З правопорушенням згодні?
– За що?
– За те, що палили, за те, що розпивали. Своїми діями ви ображаєте людську гідність і громадську мораль».

На перший раз за свої шкідливі звички – дівчина отримала протокол-попередження. Попадеться вдруге, наголошують правоохоронці, від штрафу, а це мінімум 51 гривня, або виправних робіт не відкараскається.

Тим часом за декілька метрів від цього правопорушення – ще одне.

Шанувальників хмільного вистачає і в районі Д.

Правопорушник і правоохоронець:
– При собі, товаришу, документи є?
– Немає.

Відмовка про відсутність документів, розповідає правоохоронець, – один із способів, за допомогою якого порушники намагаються викрутитися. Вважають, що назвуть неправильні дані – і все. Та міліціонери достовірність даних перевіряють на місці.

Олександр Зінченко, заступник командира роти батальйону патрульної служби в м. Черкаси: «Існує обласне адресне бюро, якщо людина прописана в області, то вона буде значиться. Якщо людина раніше притягувалася за ч.1. ст. 175 або 178, то ця людина буде значиться в єдиній базі «АРМОР».

Тому уникнути штрафу, якщо вже пиволюб має попередження, теж не вийде. Ці юнаки із правоохоронцями жартувати не стали. Свої дані не перекручували.

Олександр Зінченко, заступник командира роти батальйону патрульної служби в м. Черкаси: «На вас буде складено протокол, ч. 1, якщо ви не притягувалися впродовж року, на вас чекає попередження. Держава дає вам змогу усвідомити правопорушення і стати на путь виправлення».

Хлопці переконують: вони вже розкаялися. Думали, що це – не громадське місце.

Віталій, правопорушник: «Здесь как бы не сильно так и много людей. Но мы согласны с предупреждением, больше такого не будет».

А от ця дівчина вирішила обійти закон.

Дівчина: «Так, парк – це громадське місце. Я не знаю, що в громадському місці заборонено вживати алкогольні напої. А на пиві етикетки й не було».

Перед об’єктивом камери дівчина переконує.

Дівчина: «Я більше не буду вживати пиво у парку».

Про свою обіцянку вона забула вже за кілька секунд.

Знімати з пива етикетки або одягати на нього пакет, говорить юрист Василь Демчик, – безглуздо. Завуальоване розпивання – не звільняє від відповідальності. Подібні хитрощі місцеві пиволюби копіюють із Заходу. Але там законом заборонено лише демонструвати спиртне на вулиці, а не розпивати.

Василь Демчик, юрист: «У нас в закон зазначено: заборонено вживати алкогольні напої. І оці всі прикриття – це тільки підтверджує те, що людина скоює правопорушення».

Патрульні мають право перевірити вміст пакета. А також визначити на запах рідину, що у пляшці без етикетки. Тому подібні хитрощі на наших правоохоронці не діють. А пиволюбам таки доведеться привести свої звички у відповідність до нових правил.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Як сміляни можуть відновити житло. Програма Є-відновлення: куди звертатись і що потрібно

Торік в Україні запрацювала програма Є-відновлення по компенсації зруйнованого житла внаслідок бойових дій. За цією програмою українці можуть використати ...

Опади та коливання температури: прогноз погоди в Черкаській області

Із середини квітня Черкаська область знаходиться під впливом південних циклонів, які зумовлюють різноманітні опади та коливання температури. Про це...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x