Мощі Преподобного Агапіта Печерського на Черкащині

Великі святині на Черкащині. Напередодні Покрови до Свято-Успенського собору Золотоноші привезли мощі Преподобного Агапіта Печерського та чудотворну ікону Успіння Божої Матері. Преподобний Агапіт відомий своїм даром зцілювати людей. Зокрема, йому вдалося вилікувати князя Володимира Мономаха. Нетлінним мощам печерського святого близько тисячі років і дотепер вони продовжують випромінювати цілющу силу. Посприяв привезенню лаврських святинь до Золотоноші народний депутат України Богдан Губський. Із подробицями Ольга Скорик.

У Свято-Успенському соборі, як і на всій Золотоніщині, неабияка подія. Напередодні Святої Покрови до храму із Києво-Печерської Лаври привезли чудотворну ікону Успіння Божої Матері та мощі Преподобного Агапіта Печерського. Вони зберігаються у ближніх печерах Лаври впродовж 9 століть. Святий жив ще в одинадцятому столітті і був ченцем Печерського монастиря. Преподобний Агапіт Печерський знаний у народі даром зцілення людей.

Отець Ярослав, настоятель Свято-Успенського собору: «Не тільки для братії він як лікар служив, але для всіх тих, хто приходив, знаючи про те, що може він, Преподобний Агапіт, творити чудеса навіть тоді, коли по-людському судженню вже неможливо було повернути людині здоров’я, але, за молитвами, за зверненням до милосердного Бога, Господь повертав людині здоров’я».

Преподобний Агапіт зцілив і князя Володимира Мономаха. За свої добродіяння Святий грошей ніколи не брав.

Отець Сергій, настоятель Свято-Успенського собору: «Це дуже прекрасна подія для нашого міста. Це великий духовний підйом для всіх жителів Золотоноші, тому що не всі мають можливість побувати в Києво-Печерській Лаврі. Не всі мають можливість приложитися до молей Преподобного Агапіта. І цю можливість дарували нам».

Посприяв привезенню великих лаврських святинь на Золотоніщину народний депутат України Богдан Губський.

Богдан Губський, народний депутат України: «Незабаром ми будемо відзначати 102 річницю з дня заснування Свято-Успенського собору в місті Золотоноша. І дуже знаково, що саме напередодні свята Покрови мощі Святого Агапіта Печерського й ікона Успіня Божої Матері з Києво-Печерської Лаври були привнесені до цього собору. Я впевнений, що ця подія дасть можливість підняти духовність нашого суспільства й укріпити мораль, що дуже важливо нині».

Хоч нетлінним мощам Печерського Святого вже близько тисячі років, проте й дотепер вони продовжують випромінювати цілющу силу, кажуть прихожани.

Прихожанка: «Умиротворіння велике таке. Прикладаючись, відчула легкість таку. Всі люди, які заходять у храм, спокійні стають, мов відчувають захист».

Григорій, паламар: «Багато наших прихожан, багато немічних буквально відчули себе здоровими: зник біль у колінах, плечових суглобах».

Святині перебуватимуть у золотоніському соборі до 17 жовтня.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net