Дух перемоги – кінематографом

Цього року Україна відзначатиме 65-річчя Великої Перемоги над фашизмом. З метою належного святкування цієї знаменної дати з Драбівщини стартувала обласна естафета ветеранів і молоді під назвою: «У вінку Черкащини і пісня, і слава». Захід покликаний об’єднати три покоління в єдиній для всіх Перемозі. До цього свята комунальне підприємство «Черкасиоблкіно» готує особливий дарунок – добірку фільмів про війну, які зможуть переглянути як ветерани, так і молодь.

Обласна естафета «У вінку Черкащини і пісня, і слава» стартувала ще у 2009-го з Драбівщини. Саме Драбів у вересні 43-го року першим був звільнений радянськими військами від німецько-фашистської окупації. Обласна естафета пам’яті та слави пройде всіма районами області і закінчиться аж у травні, в день святкування Великої Перемоги. У межах естафети стартував і обласний кінофестиваль під назвою «Кіномитці – трудівникам Шевченкового краю». Так, готується добірка фільмів про війну. Усі ці фільми жителі області зможуть переглянути до Дня Перемоги.
Іван Козленко, директор КП «Черкасиоблкіно»: «Репертуар створений кіномитцями, які народилися і виросли у Шевченківському краї, ті кінофільми, які зняті на Черкащині».
Сьогодні фільмофонд Черкащини налічує понад 18,5 тисяч художніх, документальних та науково-популярних фільмів. Кіномережа області має більше двохсот кіноустановок, що дозволяє здійснювати покази

фільмів у багатьох місцях області. Для зберігання воєнних кінострічок планують створити так званий будинок кіномистецтва. Там будуть усі хронікальні та документальні фільми про війну.
Іван Козленко, директор КП «Черкасиоблкіно»: «Сьогодні обласне комунальне підприємство Черкаської обласної ради створює на базі «Черкасиоблкіно» будинок кіномистецтва. Це буде музей».
Через демонстрацію кінофільмів організатори сподіваються передати молоді дух тогочасних подій, а також об’єднати три покоління в спільній перемозі.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут