Чого чекати від виборів-2010

1.Вже традиційно перед виборами законодавці змінюють правила гри. Як Ви оцінюєте закон «Про вибори» у його кінцевому варіанті?
С.П.:
«…Виборці будуть обирати як по пропорційній частині, тобто за списками партій, так і окремих кандидатів, які будуть іти по мажоритарній системі. Є певні проблеми щодо формування комісії. Більша частина комісії формується представниками парламентських партій і фракцій. По 3 представники будуть делегувати інші місцеві осередки партій, які зареєстровані в тій чи іншій територіальній громаді».
2.На Ваш погляд, побачимо під час цих виборів спроби зняття кандидатів із виборчого процесу та застосування адмінресурсу?
С.П.:
«…Ризик застосування адмінресурсу існує… Що стосується зняття кандидатів чи окремих партій із реєстрації – це теж може буде… Що Партія регіонів, що ВО «Батьківщина» мають потужних юристів і, звичайно, механізм юридичної боротьби буде використано».
3.Основні політичні гравці вже активізувалися. Деякі партії заявляють про утиски з боку провладної партії. Чи надходили скарги до Комітету виборців України?
С.П.:
«…багато партій зараз скаржаться на ті чи інші обмеження у їхній діяльності. Але, як показує практика, багато точиться розмов про застосування адмінресурсу, про ті чи інші утиски. Але серйозних фактів, які б про це свідчили жоден із політичних гравців не надає».
4.Хто цього разу моніторитиме вибори на Черкащині?
С.П.:
«…Традиційно будуть присутні міжнародні спостерігачі…На сьогодні є заявка від місії міжнародного агентства з розвитку зі Сполучених Штатів, приєднуються інші місії ОБСЄ, мережа східноєвропейських країн. Звичайно, комітет виборців буде залучатися до моніторингу виборчого процесу».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net