Новини на ВІККАВіККА-новиниБлизько півтисячі засуджених умовно черкасців борються із соціальним несприйняттям

Близько півтисячі засуджених умовно черкасців борються із соціальним несприйняттям

-

- Advertisment -

Соціальне тавро. Близько півтисячі засуджених умовно містян перебувають у соціальному не сприйнятті. Вони не можуть повернутися до нормального життя. Бо кажуть, коли раз помилився, то для суспільства – злочинець назавжди . Про соціальну зону – далі Ірина Головка.

Три роки умовно. Такий вирок Ігорю дали за крадіжку. Тепер, каже: хоче стати на праведний шлях. Живе за графіком "дім-робота-дім". Та каже: для людей його вирок – тавро.

Ігор, засуджений: "Важко, важко… Якщо раз оступився, то вважайте пляма на все життя. Важко назад повернути життя, щоб все було зі сторони сусідів, друзів, щоб вони не так дивилися на нас: "Ага. Оступився, зробив злочин". Це може статися з кожним: сьогодні я, а завтра – другий".

Допомагають повернутися до нормального життя у пенітенціарній службі. Вони спільно з соціальними працівниками проводять для засуджених щоквартальні тренінги. І щомісяця – бесіди.

Таке спілкування, говорить соціальний працівник Тетяна, є винятково добровільним. На контакт, пояснює, засуджені йдуть по-різному: одні із задоволенням, інші ж – сприймають це вороже.

Тетяна Власенко, фахівець з соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: "Більшість із них потребують адаптації в суспільстві після травм. Адже не кожен із них є злочинцем в уявленні кожного громадянина. Вони люди і їм багато кому важко жити з тим, що відбулося і в адаптації безпосередньо допомагають психологи і соціальні працівники".

У Черкасах близько півтисячі жителів засуджені умовно. Такі дані міської кримінально-виконавчої інспекції. Їм допомагають не лише психологічною підтримкою, а й із роботою та житлом.

Ольга Корнієнко, начальник Черкаського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПС у Черкаській області: "Ми відносно таких осіб проводимо заходи різного напряму. І залучаємо для цього різні служби, щоб ці люди могли знайти підтримку, розуміння у суспільстві, щоб їм допомогти виправитися без ізоляції і не стати знову на хибний шлях".

Результат від таких заходів, каже Ольга Корнієнко, має бути один. Щоб засуджені більше не ставали правопорушниками.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Як сміляни можуть відновити житло. Програма Є-відновлення: куди звертатись і що потрібно

Торік в Україні запрацювала програма Є-відновлення по компенсації зруйнованого житла внаслідок бойових дій. За цією програмою українці можуть використати ...

Опади та коливання температури: прогноз погоди в Черкаській області

Із середини квітня Черкаська область знаходиться під впливом південних циклонів, які зумовлюють різноманітні опади та коливання температури. Про це...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x