«Мавпи» балансують

-

Виграли в лідерів і поступилися аутсайдерам. Таким став результат останніх виїзних матчів для «Черкаських Мавп». У п’ятницю помаранчево-чорні показали характер на майданчику в Южному, вирвавши перемогу в однієї з найсильніших команд чемпіонату – БК «Хімік». Натомість у неділю підопічним Йовіци Арсіча забракло сил, щоб обійти гравців БК «Одеса». Із подробицями наші кореспонденти.

Перша половина гри в Южному була дуже напруженою. На стартових хвилинах матчу господарі майданчика відразу ж вирішили показати, хто в домі господар. На табло світилося 14:6. Проте завдяки зусиллям Яковлєва й Івшина цю перевагу вдалося так само швидко знівелювати. А трьохочковий від Чарльза Томаса із сиреною зрівняв рахунок – 26:26. На рівних точилася боротьба і у другому періоді. Друга чверть ледь не завершилася внічию, але влучний дальній від Делінінкайтіса виправив ситуацію на користь гостей – 44:47. Загалом у першій половині гри лідер змінювався щокілька хвилин. Натомість завдяки злагодженим діям у захисті та результативним атакам «Мавпам» удалося впевнено повести в рахунку у другій половині матчу. Вже всередині третьої 10-хвилинки, здебільшого завдяки Томасу, черкащани мали перевагу в 16 очок. На останню перерву помаранчево-чорні виходили, виграючи, – 62:73. Усі спроби южанців відігратися в останні 10 хвилин суттєвого результату їм не принесли. Гра завершилася красивою перемогою гостей – 92:85.

Зоран Мартич, головний тренер БК «Хімік»: «Я поздравляю черкасскую команду с победой, но крайне недоволен работой рефери и таким судейством. У нас был один день для подготовки, а у Черкасс – неделя… Но это для нас – не оправдание».

Йовіца Арсіч, головний тренер БК «Черкаські Мавпи»: «Сейчас нам играть легче, когда появился у нас Делининкайтис, хоть наша защита еще не идеальна».

Натомість у неділю, окрилені попередньою перемогою, черкащани не змогли дати раду аутсайдерам турнірки – БК «Одеса». Одесити, завдяки зусиллям Лава та Лароша, відразу повели в рахунку – 12:7. Уперше вийти вперед «Мавпам» вдалося після перехоплення та швидкого відриву Любічіча – 16:14. Але протистояти зонному захисту господарів черкащанам не вдалося. Стартова 10-хвилинка завершилася на користь «акул» – 22:16. Усередині другого періоду, попри 13 утрат, ситуацію все ж стабілізували своїми влучними дальніми Яковлєв і Сокур. Зрівняв рахунок Томас – 32:32. Та чверть усе ж завершилася на користь господарів – 37:35. Провальною для гостей стала друга половина гри. Впритул наблизитися до суперника їм вдалося всередині третьої чверті. У цьому ривку ледь не ключову роль відіграв Томас Делінінкайтіс. Його швидкий відрив, трьохочковий і своєчасна передача на Хантера вирівняли гру – 60:59 – перед завершальним періодом. Остання 10-хвилинка лише укріпила позиції одеситів. Хоч «Мавпам» і вдалося вийти в лідери за чотири хвилини до фінішу, але останні секунди гри визначили іншого переможця. Гру на домашньому паркеті, з різницею у всього одне очко, виграв БК «Одеса» – 78:77.

Йовіца Арсіч, головний тренер БК «Черкаські Мавпи»: «Я знал, что будет трудная игра, но я также знал, если моя команда будет играть так, как должна, мы выиграем. Но, очевидно, мы недооценили Одессу».

Попри драматичну поразку в останній грі, «Мавпам» таки вдалося покращити своє становище. Нині черкащани посідають сьому сходинку турнірки.