Овочеве рагу

-

- Advertisment -

Поки хлібороби нарікають на низькі ціни на зерно, овочівники – заробляють. За прогнозами спеціалістів, нинішній рік є прибутковим для тих, хто вирощує овочі. Таких господарств не так вже й багато. На Черкащині лише 48 сільгосппідприємств займаються овочівництвом. Це зумовлено, перш за все, значною трудомісткістю процесу вирощування овочевих культур. Сьогодні без сортооновлення, підживлення, крапельного поливу та препаратів захисту рослин – овочівництво неможливе. Журналісти ВІККА-НОВИН дізнавалися, із чого складається овочеве рагу.

Насіння кабачка Людмилі Козленко надіслала дочка з Італії. Мати-городниця не лише стежить за сортооновленням, а й знає про те, як уберегти рослину від шкідників та паразитів.
Людмила Козленко, городниця с. Степанки: «Треба й на бур’яни гербіциди, і від болячок бризкати. Ось посіяла редьку, а на неї напала блоха».
Кабачки також оброблені. Для помідорів – свій набір «хімічних сполук». Пані Людмила за 25 років усвідомила: щоб мати врожай – потрібно не гребувати ні штучними мінеральними добривами, ні засобами захисту рослин.
На полях фермерського господарства «Ромашка» є всі овочеві культури. Найбільше – цибулі, вирощеної з голандського насіння за особливою технологією.
Надія Кім, заступник голови ФГ « Ромашка»: «Тут простір,

провітрювання, поливаємо чистою водою, тоді й цибуля хороша».
Десятикілограмові кавуни – без нітратів. Сьогодні виробники відмовляються від методу пришвидшеного дозрівання культур. Говорять: такі технології – не дешеві. Фермери готові почекати, а стиглого кавуна для гостей завжди можна знайти.
Надія Кім, заступник голови ФГ « Ромашка»: «Дивляться на нього по цим смужкам. Якщо вони роз’їхалися, то кавун стиглий».
Найбільша війна у агрономів з фітофторою. Грибкове захворювання знищує великі плантації помідорів. Якщо вчасно не атакувати ворога, про урожай можна забути, – зізнаються фермери.
Надія Кім, заступник голови ФГ «Ромашка»: «Від фітофтори бризкали, якщо не робити цього, то не буде помідора. Зараз є нові препарати, якими обробляють, а ветеринарна служба і санстанція оглянули поля і видали нам сертифікати».
Без певних дозволів не лише овочі не продають, а й препаратів для догляду за ними. В одному з черкаських магазинів полиці вражають різноманіттям. Лише професійний продавець знає не лише, як допомогти рослині розкрити свій потенціал, а й не зашкодити людині.
Марія Ткаченко, директор магазину: «Оці всі добрива («Майстер», «Реакон») ідуть для живлення рослин. За законами природа, якщо даси, то і отримаєш».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На великодньому ярмарку в черкаському виші зібрали майже 200 тисяч гривень на підтримку війська

Благодійний захід «Великодній ярмарок» на підтримку Збройних Сил України провів Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. Великодній збір акумулював...

У центрі Черкас розмістили великодню інсталяцію (ВІДЕО)

У Черкасах у сквері "Юність" розмістили великодню інсталяцію. Тут встановили розмальовані дітьми писанки, великоднє дерево, прикрасили сквер дзвіночками та...

Цікаве:

Рецепти від черкащан: як Марина Черкащенко готує сирну паску (ВІДЕО) 

Паска без випікання. Напередодні свята Великдень знімальна група ВІККА...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x