Черкащина шляхом реформ: зустріч зі студентами

На передодні Міжнародного дня студента голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб зустрівся із найактивнішими спудеями області. Обговорити з очільником Черкащини власне бачення подальшого розвитку Черкащини прийшли представники Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, ЧНУ ім. Б.Хмельницького, ЧДТУ, Черкаського медичного коледжу, кооперативного економіко-правового коледжу, Уманського національного університету садівництва та Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини тощо.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Хочу сказати, згадуючи свої студентські роки, це найсвітліше, що залишиться у вашому житті. Це період мрій і спілкування. Дехто з вас стане видатним – кожен має такий шанс. Як каже Віктор Янукович, ви майбутнє нашої країни. Влада повинна дбати про те, як складається ваше життя і що треба зробити, щоб ви мали можливість вільно мати доступ до якісного навчання і ви повинні знати, що треба зробити, щоб покращити своє життя і України».

Зустріч зі студентами, переконаний Сергій Тулуб, покликана покращити життя і умови навчання спудеїв Черкащини. Для цього треба налагодити конструктивний діалог із владою, говорить очільник Черкаської обласної адміністрації.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Я розумію, сьогодні є багато питань і до вашого керівництва, і до влади. Тому я запросив керівників профільних управлінь, щоб вони також зрозуміли, що треба робити. В Україні сьогодні навчається 2 млн студентів. На Черкащині – майже 50 тисяч студентів. І у кожного свої ідеї, щоб покращити і полегшити життя своїх рідних».

А для цього студенти Черкащини працюють наполегливо. Кожному вишу, як виявилося, є чим похизуватися – здобутків вони мають чимало. Першим розповідати про звершення колективу своєї alma mater почав заступник голови студентської ради Уманського педагогічного університету Олександр Патара.

Олександр Патара, заступник голови студентської ради Уманського педагогічного університету: «Починати треба із чогось не глобального – із рідного міста. Наші студенти беруть участь у різних соціальних і благодійних заходах, проводимо профорієнтаційну роботу серед молоді, різні олімпіади з лінгвістичних дисциплін». «Наш університет дає можливість студентам отримати подвійний диплом у Польщі або навчатися у Франці чи проходити практику у США».

Подякував Олександр Патара Сергій Тулубу за його допомогу. За сприяння голови обласної державної адміністрації депутати обласної ради виділили кошти на ремонт гуртожитків Уманського педагогічного університету. Розвиток вищих навчальних закладів України – однин із пріоритетів влади. Зокрема і обласної. Про це також у своїх доповідях говорили студенти.

Яна Громико, голова студентської ради ЧНУ ім. Б.Хмельницього: «Ми як студенти відчули істотні зміни в системі вищої освіти. Перш за все, збільшення державного замовлення, чіткість і прозорість вступної кампанії, зросли стипендії. Дякую вам Сергію Боросивочу, за проведення форуму молодіжних ініціатив та проектів, де студенти можуть розкритися. Ми бачимо реальні дії влади, про що свідчить покращення добробуту черкащан, зокрема студентства».

Протягом більш ніж години тривало спілкування владців та студентів. Обидві сторони, які зібралися за круглим столом, відмітили, що діалог був не лише змістовним, а й конструктивним.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Я думаю наша зустріч для того, щоб ми визначилися, що треба зробити, щоб підняти на новий рівень можливості студентів і як можна зблизити органи влади і молодь».

Зі своїми пропозиціями виступали усі охочі. Але більшість зійшлася на тому, що студенти повинні мати свій дорадчий орган при обласній адміністрації.

Олена Сосніна, голова студради ЧДТУ: «Шановний Сергій Борисовичу, хочу висловити пропозицію, щоб ви підтримали створення студентської ради при Черкаській ОДА. Це б посприяло постійному відкритому діалогу студентства із органами державной влади».

Такий дорадчий орган при обласній адміністрації, переконана молодь, дозволить вчасно реагувати, а головне допомагати студентам у вирішення їхніх проблем. Ініціативу лідерів студентського самоврядування Сергій Тулуб підтримав.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ви знаєте, я вже неодноразово казав, що ми повинні залучити молодь до формування політики, хоча б на нашому обласному рівні і створити молодіжну обласну раду».

Відтак Сергій Тулуб, реалізуючи вже запропоновану раніше ідею, доручив начальнику Головного управління освіти і науки Галині Гаврилюк та начальнику управління у справах сім’ї, молоді та спорту Вадиму Березі підготувати проект розпорядження про створення студентської ради при облдержадміністрації. За задумом, така рада сприятиме залученню молодих людей до активної громадської позиції. Крім того, з нагоди Міжнародного дня студента всі запрошені отримали від очільника області електронні книжки, а громадська організація «Міська студентська рада» – комп’ютер. За увагу та розуміння, а також за цінні подарунки студенти подякували голові обласної адмістрації.

Тетяна Кухнюк, голова студентської ради Черкаського медичного коледжу: «Ви як ніхто розумієте наші проблеми. Ми пам’ятаємо всі зустрічі із вами, а сьогоднішня є для нас дуже почесною і знаменною. Хочемо попросити вас знайти можливість відбудувати спортивний зал. Обіцяємо, ви будете перші, хто випробовує свої сили на нових тренажерах. А зараз вам з нагоди свята хочемо вручити студентський квиток».

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Дякую, такого в мене ще не було!»

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net