ТОП- 5 експортерів зерна: хто і який бізнес має на Черкащині

З початку дії «зернової угоди» Україна експортувала 11 млн т агропродукції. Це складає приблизно $3,5 млрд, каже генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон. ТОП-5 експортерів зерна. Хто з ним має бізнес на Черкащині.  Про це йдеться у матеріалі forbes.ua.

Найбільше агропродук ції експортувала компанія Kernel Андрія Веревського — 813 500 т, або майже 10%.

Крім Kernel, до ТОП-5 увійшли UkrLandFarming Олега Бахматюка (296 800 т), американська ADM (292 700 т), українська Agroprosperis, яка належить американському New Century Holdings (251 000) і Nibulon Андрія Вадатурського: 210 200 т відповідно.

Швейцарська Glencore імпортувала 177 500 т, американська Cargill – 163 800 т, китайська COFCO – 156 900 т, французька Louis Dreyfus – 98 600 т, українська Trepfin – 155 800 т.

У Черкаській області корпорація «Кернел» володіє майже 70 тис. га землі (переважно у Золотоніському районі) і трьома елеваторами. А в листопаді минулого року Данський інвестиційний фонд купив акції світового виробника олії компанії «Кернел».

UkrLandFarming Олега Бахматюка володіє сімома агропромисловими господарствами в Черкаській області – переважно у Городищинському, Чигиринському, Маньківському та Уманському районах. А також одним елеватором.

Американська ADM володіє земельним банком та елеватором в Камянці.

Українська Agroprosperis володіє сільськогосподарським підприємством у Монастирищинському районі, а також активно працюють по аграрних розписках.

Nibulon володіє на Черкащині елеваторами в Чигиринському та Золотоніському районах.

Нагадаємо, що 22 липня цього року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали так звану “зернову угоду”, яка націлена на розблокування портів для експорту українського збіжжя. Таку ж угоду уклали й Туреччина, ООН та країна-агресор росія. Метою підписання цього документа є подолання глобальної продовольчої кризи.

Приєднуйтеся до телекомпанії ВІККА:

Читайте новини на сайті: https://www.vikka.ua

Підписуйтеся на Telegram: https://t.me/vikka_news

Коментуйте в Facebook: https://www.facebook.com/TelekanalVIKKA

Дивіться в Instagram: https://www.instagram.com/vikka_tv

Підтримайте донатами: А-банк 5375235110071785

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net