Міносвіти хоче забезпечити усіх вчителів ноутбуками

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти України цьогоріч планують забезпечити ноутбуками понад 60 тисяч вчителів. Завдяки державній субвенції викладачі зможуть зробити процес навчання сучаснішим і доступнішим.

Про це повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

У Держбюджеті-2021 передбачено додаткове фінансування у розмірі 1 млрд. гривень на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Зокрема, 980 млн. грн. субвенції хочуть витратити на закупівлю ноутбуків педпрацівникам. Такі міри вирішили вжити для організації дистанційного навчання.

«Уже цього року ми забезпечимо понад 60 тисяч вчителів якісною технікою. Ця ініціатива зараз — одна з пріоритетних, над якою ми працюємо спільно з МОН. Продовжуємо цифровізувати освітню сферу. Електронні журнали та щоденники, онлайн-конференції, презентації на уроках — це майбутнє освіти. Наша мета — зробити так, щоб у кожного вчителя був власний персональний комп’ютер, доступ до швидкісного інтернету та ще більше можливостей для навчання дітей», — розповів Віцепрем’єр-міністр, Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У наказі МОН прописані вимоги до техніки. Це гарантія того, що комп’ютери будуть високої якості. З урахуванням співфінансування та очікуваної вартості ноутбука у 20 тис. грн. планується закупівля понад 60 тис. ґаджетів.

«Усі ініціативи, які ми реалізуємо в діджиталізації освіти, направлені на організацію належного освітнього процесу в умовах пандемії. Важливо, щоб учителі мали змогу користуватися сучасними ґаджетами у своїй повсякденній роботі. Наразі очікуємо від областей злагодженої роботи з організації закупівельних процедур, щоб вчителі швидше отримали ноутбуки», — наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Також у квітні була ухвалена постанова, в якій визначені порядок і умови розподілу субвенції. Використати субвенцію можна буде на засадах співфінансування:

70% — за рахунок субвенції, 30% — за рахунок місцевих бюджетів для м. Києва, обласних бюджетів та бюджетів територіальних громад, де населення становить понад 40 тис. осіб;

90% — за рахунок субвенції, 10% — за рахунок місцевих бюджетів для міських територіальних громад, де чисельність населення становить менш ніж 40 тис. осіб;

95% — за рахунок субвенції, 5% — за рахунок місцевих бюджетів для сіл, селищ, гірських населених пунктів та міст на лінії зіткнення.

Комп’ютери закуплять на 24 області та м. Київ. Процес можна буде відстежувати за допомогою спеціального дашборду.

За словами заступника Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артура Селецького, проєкт «Ноутбук кожному вчителю» зародився не лише як відповідь на пандемію. Питання технічного забезпечення працівників будь-якої сфери (в тому числі освітньої) не має сьогодні розглядатися як розкіш, оскільки це базова необхідність для нормальної роботи сучасної людини.

Різні цільові субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам виділяються щороку, однак часто громади не використовують їх повністю. Наприклад, деякі з них використані лише наполовину, інші — ще менше. Важливо, якщо області не витратять субвенцію цьогоріч, то вона не залишиться в них у бюджеті на наступний рік. Саме тому в інтересі всіх регіонів – використати її на всі 100% цього року.

Як повідомляв сайт vikka.ua, освітяни Черкас уклали з приватним адвокатом договір на 150 тис. грн.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net