З початку року на Черкащині працевлаштували понад 20 тисяч безробітних громадян

Послугами Черкаської обласної служби зайнятості у січні-вересні 2020 року скористалися 73,5 тис. осіб, які шукали роботу, з них 44,9 тис. осіб мали статус зареєстрованого безробітного.

За сприяння служби зайнятості працевлаштовані 21,4 тис. осіб, зокрема, 12,4 тис. зареєстрованих безробітних. Допомогу по безробіттю отримували майже 40,9 тис. осіб (середній розмір допомоги у вересні 2020 року становив 3,3 тис. грн., що на 224 грн. більше, ніж у відповідному місяці минулого року). Про це інформують у Відділі статистики та прогнозування ОЦЗ.

Після відміни жорстких карантинних обмежень відбувається відновлення роботи підприємств та організацій у багатьох видах економічної діяльності.

З початку введення карантину Державна служба зайнятості працює в штатному режимі, зокрема, запроваджено низку законодавчих змін, які значно спростили умови реєстрації в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на цей період. Так, забезпечено можливість подання заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно, тобто на електронну пошту служби зайнятості, де громадянину зручно перебувати на обліку. Також зареєструватися як безробітний та оформити допомогу по безробіттю можна через онлайн-портал державних послуг «Дія».

За період дії карантину (з 12 березня по 30 вересня 2020 року) статус безробітного отримали майже 19,2 тис. осіб, що на 33,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

При цьому, останнім часом кількість зареєстрованих безробітних стабілізувалася. Так, у квітні 2020 року звернулися за допомогою у працевлаштуванні та отримали статус безробітного 5 279 осіб, у травні їх кількість становила 3 296 осіб, у червні – 2 613 осіб, у липні – 2 515 осіб, у серпні -2 142 особи, а у вересні – 2 560 осіб.

Під час дії карантину фахівці базових центрів зайнятості та філій ОЦЗ не припиняли працювати дистанційно, а з 11 серпня 2020 року було відновлено роботу безпосередньо з безробітними по підбору підходящих вакансій, а для роботодавців – кваліфікованого персоналу.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Смілянщина потрапила до «червоної» карантинної зони.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут