В Україні готуються до піку захворюваності на грип та ГРВІ: що потрібно знати

Згідно з прогнозами Центру громадського здоров’я, вже у жовтні-листопаді в Україні може настати пік захворюваності на грип. Ця хвороба, як і коронавірус, може мати тяжкі й навіть смертельні наслідки.

Про усі рекомендації, застереження та нюанси розповіла заступниця очільника Черкащини Лариса Кошова.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, цього сезону в Північній півкулі циркулюватимуть чотири штами грипу:

  • вірус, подібний A/Victoria/2570/2019 (H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Cambodia/e0826360/2020 (H3N2);
  • вірус, подібний В/Washington/02/2019 (лінія B Victoria);
  • вірус, подібний B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).

Саме ці штами ввійшли до складу вакцин проти грипу, які будуть використовувати в Україні, адже саме імунізація є найкращим захистом від грипу та його наслідків.

Які вакцини будуть доступними для українців?

Для українців цього епідсезону будуть доступні три вакцини. А саме:

  • «Джісі флю» (Корея);
  • «Ваксігрип» (Франція);
  • «Інфлувак» (Нідерланди).

Кожна з них захищає від усіх вище зазначених штамів.

Поки ці вакцини не можна знайти в аптечній мережі. Нині вони перебувають в Державному експертному центрі на реєстрації. Вийти з реєстрації й, відповідно, з’явитися в аптечній мережі вони можуть до кінця цього тижня. Загалом, очікується близько 1 млн доз вакцин.

Вакцинація від грипу – обов’язкова?

Вакцинація від грипу є рекомендованою. Однак пам’ятаймо, що вона є найкращою профілактикою від грипу. Пріоритетними групами для імунізації є особи старше 60 років, люди з хронічними захворюваннями, вагітні, діти від 6 місяців та ті, хто постійно комунікує з іншими у своїй професійній діяльності – медичні працівники, освітяни, працівники транспорту та установ обслуговування населення з великим скупченням людей.

«Оскільки вакцинація від грипу є рекомендованою, вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету, а тому не є безкоштовними й можуть закуповуватися за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян» – зазначає заступниця очільника Черкащини Лариса Кошова.

Водночас, розуміючи ризики інфікування медичних працівників, особливо тих, хто працює в «ковідних» відділеннях, Центр громадського здоров’я України вже другий рік поспіль співпрацює з програмою PIVI щодо передачі в межах гуманітарної допомоги вакцин для щеплення лікарів. Цьогоріч очікується близько 30 тисяч доз , що стануть безкоштовними для медиків.

Куди звернутися, аби зробити щеплення?

До свого сімейного лікаря. Саме він не лише направить вас, а й роз’яснить усі аспекти імунізації, розповість, чи є у вас протипоказання, та, за потреби, надасть поради щодо транспортування вакцини.

Імунітет від грипу з’явиться відразу після щеплення?

Ні, на вироблення імунітету після вакцинації потрібно 14 днів.

Чи можна не вакцинуватися від коронавірусу, якщо вже зробив щеплення від грипу?

Вакцинація від грипу не захищає від захворювань на інші респіраторні віруси. Не захищає вона й від коронавірусу. Водночас, щеплення проти COVID-19 не захищає від грипу.

Чи потрібен інтервал між щепленнями від грипу та коронавірусу?

Так, між введенням вакцин має минути щонайменше два тижні.

Пам’ятаймо: краще попередити хворобу, ніж лікувати її наслідки.

«Хочу наголосити, що грип та інші ГРВІ – це вірусні хвороби, а тому не потребують лікування антибіотиками. Антибіотик не діє на віруси і призначений для лікування виключно бактеріальних інфекційних хвороб! При перших ознаках хвороби – зверніться до свого сімейного лікаря, а не займайтесь самолікуванням!» – додає Лариса Кошова.

Як повідомляв сайт vikka.ua, медики «швидкої» просять черкащан із застудою звертатися до сімейного лікаря.

 

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net