Унікальний туристичний маршрут облаштували у лісгоспі на Черкащині (Фото)

Навчально-пізнавальний, багатопрофільний, краєзнавчий туристичний маршрут місцевого значення «Дорога на Пруси» облаштували лісівники у Сунківському.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

lis-ck.gov.ua

«Ми продовжуємо роботу у напрямку розвитку лісового туризму. Новий туристичний маршрут у Сунківському лісництві – це вже одинадцята екопросвітницька стежка у лісах Черкащини. Головна мета таких маршрутів – це виховання грамотної поведінки людини в лісі, усвідомлення цінності лісу як складної екосистеми. Їх призначення також полягає в тому, щоб забезпечити усім бажаючим можливість спостерігати природні об’єкти і явища, вивчати тваринний та рослинний світ, знайомитися з особливостями довкілля рідного краю, роботою лісівників, технологіями вирощування лісових насаджень», – зазначив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

Директор Смілянського лісгоспу Юрій Сегеда зауважив, що туристичний маршрут є унікальним, бо ним можуть скористатися люди з інвалідністю.

«Загальна протяжність маршруту становить 15 кілометрів, з них 2,5 – це інклюзивно-спортивна частина, яка облаштована стоянками, під’їздами. Уздовж самої дороги розмістили інформаційні аншлаги та цікаві стенди про життя лісу та його мешканців. Пройтися екопроствітницькою стежкою можуть усі бажаючі. Передбачаємо, що маршрут зацікавить школярів, адже тут можна проводити спортивні змагання», – додав Юрій Сегеда.

Втілив проект у життя працівник Смілянського лісгоспу Сергій Тимофієв. За його словами, цією дорогою користувалися здавна, адже поряд з нею розміщувалося багато стародавніх поселень. Так, приміром, вздовж маршруту нарахували 423 кургани. Низовий шлях пролягає від села Велика Яблунівка до хутора Реп’яшино, берегом річки Тенетинка (хутір Реп’яшино двічі перейменовували – у 1924р. на Петрівське, у 2019р. на Лісовий).

Туристичний маршрут, окрім чудових краєвидів, пронизаний давньою історією, місцями сили, цікавими фактами, переказами та потужною енергетикою. Маршрут промаркували згідно туристичних вимог.

Як повідомляв сайт vikka.ua, майже 9 тисяч кілометрів мінералізованих смуг облаштували цьогоріч лісівники Черкащини.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net