Український танець долає кордони: як черкащани їздили в Італію виступати (ВІДЕО)

Український танець долає кордони. На шляху до сердець італійської публіки черкаський танцювальний колектив успішно перетнув державний кордон, а згодом і мовний бар’єр з італійцями припинив бути перепоною. Повідомляє власний кореспондент ВІККА.

(Щоб переглянути відеосюжет, прогортайте до кінця сторінки)

Артистка Кароліна демонструє на прапорі підписи, які лишили італійці для черкаського колективу на згадку. «Підходила до кожного італійця, там Дебора є, є маленький Себастьян, і просто просила «для нас, італійською мовою, напишіть» – розповідає дівчина.

Балет народного хору нещодавно виступав на фестивалі танців народів світу в Італії. Станцювали зокрема вітальний, козачок та польку. Публіка курортного міста Беларія-Іджеа-Марина була в захваті.

ІРИНА ВОРОШИЛОВА, БАЛЕТМЕЙСТЕРКА-ПОСТАНОВНИЦЯ:

«Від наших костюмів, від наших танців, від нашого професіоналізму. Вони навіть відмітили наш сценічний макіяж. Вони просто одним словом сказали «кукли».

Щоб потрапити на фестиваль, колективу довелося здолати чимало перепон. Найперше  – залагодити питання перетину кордону. Задіяли механізм, розроблений міністерством культури та прикордонною службою.

ЮРІЙ ФЕДОРЯКА, ДИРЕКТОР ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ФІЛАРМОНІЇ:

«Ми підготували всі відповідні документи, потрібно було укласти контракт із приймаючою стороною, умови, транспортний засіб, який буде везти. Всі питання перетину кордону, всі документи узгодить».

Та вирушали артисти без дозвільних документів на руках. Їх міністерство пообіцяло прислати, поки делегація їде до кордону. Але прикордонники у себе документів не знайшли. Тож артистам довелося заночувати на пропускному пункті, і вирішити питання уже вранці. Попри те, колектив переконаний: усі труднощі були варті того, щоб відчути вдячність публіки в Європі.

ГАЛИНА ФЕДОРЯКА, РЕЖИСЕРКА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ФІЛАРМОНІЇ:

«Мовний бар’єр був подоланий нашими серцями, нашою любов’ю до України, мовою танцю… Вся просто кричали «Браво, бравіссімо». Це означає, що мова серця, мова танцю, мова України дійшла до їхніх сердець».

На фестивалі панувала життєрадісна атмосфера, попри те черкащани сміливо говорили про війну, з якою пішла на Україну Росія. Свою підтримку висловили як корінні італійці, так і наші співвітчизники, які живуть в Італії тривалий час.

ОЛЕНА КОНОНЕНКО, ВОЛОНТЕРКА ЧЕРКАСЬКОГО ГУМАНІТАРНОГО ЦЕНТРУ:

«Відтанцювали, відходимо вбік. Одна жінка біжить і каже «я хочу з вами сфотографуватися! Лежу вдома, чую українську пісню, думаю, що то є таке? І так прибігла оце, замазана, грязна». І плаче…»

Виступ балету Черкаського народного хору став можливий завдяки сприянню державних органів та приватних спонсорів. Допомогли і жителі Беларії: вони зібрали гроші на проживання української делегації. Нині тривають перемовини щодо виступу черкащан у Франції та Німеччині, розповідає Роман Сущенко.

РОМАН СУЩЕНКО, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ОБЛАСНОЇ РАДИ:

«Дуже важливо, що саме наш колектив поїхав представляв Черкащину, і показав усе, на що здатний. І це тільки перший початок».


Читайте також: на Черкащині вшанують кобзаря, що зіграв у фільмі «Богдан Хмельницький»

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net