У селі на Черкащині створили лавандове поле довкола вітряка (ВІДЕО)

Лавандовий прованс на Черкащині. У селі Жовнине Іркліївської ОТГ облаштували локацію для відпочинку. Лаванда тепер росте довкола старовинного вітряка. Інформує власний кореспондент ВІККА.

Ідея створити ароматне поле належить родині місцевого підприємця Петра Яцечка.

Жовнине фотосесія лаванда вітряк
НАТАЛІЯ ШИДЛАУСКАС, ДИРЕКТОРКА ЖОВНИНСЬКОЇ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ:
Не всі ми маємо можливість кудись поїхати, аби розвіятися та втішитися красою лавандового поля. Задумом Петра Андрійовича та його сім’ї, за підтримки товариства ім. Чкалова, які вже не один рік переймаються устроєм рідного села, стало створення даної локації відпочинку.

Вітряний млин, до якого прийшли на екскурсію діти, має давню історію. Жовнине перемістили під час створення Кременчуцького водосховища. У старому селі було 63 вітряки, на гору ж переїхали декілька.


СЕРГІЙ ДАНЬКО, ВЧИТЕЛЬ, КРАЄЗНАВЕЦЬ:
Обіч села, по окраїні, стояло кілька вітряків. Вони ніби обрамляли село, на захисті стояли. Вони всі були працюючі. Єдине, що ними не користувалися, бо тут був механічний млин.

Вітряки поступово почали розбирати. Щоб зберегти історичну пам’ятку, у 80-х роках місцеві майстри із деталей, що лишалися, сконструювали один. Місце для нього вибрали особливе.

СЕРГІЙ ДАНЬКО, ВЧИТЕЛЬ, КРАЄЗНАВЕЦЬ:
Це курган давній. Це не просто нагорнуто тут. Поставили цей вітряк як пам’ятник минулому. Для людей був важливий зв’язок із тим селом, що тепер знаходиться на дні водосховища.

Пам’ять про минувшину бережуть також у музеї історії села Жовнине. Понад 60 років тому місцева вчителька створила музейну кімнату. Поступово фонд експонатів збільшувався.

НАТАЛІЯ ШИДЛАУСКАС, ДИРЕКТОРКА ЖОВНИНСЬКОЇ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ:
Долучилися всі жителі села. Звичайно, те що було село переселене, низ затоплений водою, багато цікавого було вимито, знайдено на берегах. І взагалі, старі речі, які привозили з низу, люди дарували, приносили.

У Жовнині прагнуть пам’ятати минуле і створювати нове. Так і виникла модна лавандова локація поряд зі старовинним вітряком.

ОЛЕКСАНДРА РЯБОКІНЬ, ЖИТЕЛЬКА СЕЛА ЖОВНИНЕ:
Це щось незвичне. Для нашої місцевості це рідкість. По друге, це красиво. У майбутньому можливо будемо виготовляти якусь лавандову продукцію. Чи це буде харчування чи аромамасла.

У центрі села за колишнім поштовим відділенням облаштували квітковий сквер. Тут і троянди, і лаванда, і декоративні хвойні насадження.


Жовняни завжди раді новим людям у селі. Тому запрошують на свою рідну землю — відпочити і зробити модну фотосесію в етностилі.

Олеся ОМЕЛЬЧЕНКО, Іван ДУДА, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x