У Каневі хочуть створити перший в Україні музей всесвітньо відомого художника

У колишньому районному будинку культури планують створити музей Почесного громадянина Канева, всесвітньо відомого художника Івана Марчука.

Про це повідомляє пресслужба Канівської міської ради.

«У центрі Канева вже є діючий міський будинок культури. Також маємо надію на завершення довготривалого будівництва Шевченківського культурного центру. Тож ще одна будівля саме як будинок культури місту непотрібна. Саме ж по собі приміщення цікаве. До того ж розташоване воно в історичній частині міста. Поряд – Успенський собор, датований ХІІ століттям, Меморіальний парк, музей народного декоративного мистецтва. Так виникла ідея відкрити тут ще один і присвятити його народному художнику України, генію сучасності Іванові Марчуку», – зауважив Канівський міський голова Ігор Ренькас.

kaniv-rada.gov.ua

Нагадаємо, з 2018 року Іван Марчук – Почесний громадянин Канева. Неподалік від Тарасової гори він має власне помешкання та проводить багато свого часу в нашому місті. Зізнається, саме Канів є для нього джерелом натхнення для творчості. Серед його робіт можна знайти і багато присвячених Каневу.

«Творчістю Марчука захоплюється без перебільшення увесь світ, але в Україні досі не відкрито жодного музею Івана Степановича. Для нас буде честю виправити цю непоправну помилку і стати першим містом, де відкриється такий музей. Цю ідею ми вже озвучили представникам самого художника і отримали схвальні відгуки. Також звернулися до Міністра культури і інформаційної політики України Олександра Ткаченка», – відзначив Ігор Ренькас.

На сьогодні будівля не пристосована для розташування в ній музею. Але проведення ремонту дасть змогу не тільки відкрити перший в Україні музей Івана Марчука, а й в подальшому організовувати в ньому проведення творчих вечорів, фестивалів та інших культурних заходів, що зацікавить не тільки українське суспільство, а й іноземних поціновувачів мистецтва.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині відновили музей-землянку легендарного партизанського загону.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут