На Черкащині відновили музей-землянку легендарного партизанського загону

Лісівники Смілянщини постійно працюють в напрямку розвитку лісового туризму. На території Смілянського лісгоспу є багато унікальних природних та історичних об’єктів, пам’яток, які вони відшуковують та відновлюють.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

lis-ck.gov.ua

Так, нещодавно лісівники відремонтували штабну землянку легендарного диверсійно-організаційного партизанського загону ім. Пожарського, що у Малому Старосіллі на території Будянського лісництва. Там ще з 2009 року було створено музей, але його періодично доводиться відновлювати. Оскільки із часом деревина виходить із ладу і потребує заміни.

Цього разу за допомогою ветеранів АТО, жителів села Малого Старосілля, громадських організацій, осередку сільського зеленого туризму Смілянщини та за підтримки Смілянського лісгоспу було повністю відбудовано музей, замінено стіни та стелю.

Довідка:

77 років тому (25.11.1943) року фашистські війська розпочали операцію по ліквідації диверсійно-організаційного партизанського загону ім. Пожарського неподалік села Мале Старосілля на Грековій горі. Три доби тривав бій, але партизани вистояли і вийшли з оточення, форсувавши непрохідні Ірдинські болота.

28 листопада 1943р. загін, об’єднавшись із залишками десантників Сидорчука і партизанським загоном Пальохи, вдарили гітлерівцям в тил, відвоювавши у ворога плацдарм 8 км по фронту і 3 км в глибину – таким чином, забезпечивши плацдарм для форсування річки Дніпро 52-ій армії.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині ухвалили програму розвитку туризму.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут