НовиниЧеркасиУ Кам'янці замалювали Пушкіна, а в Черкасах «поправили» табличку...

У Кам’янці замалювали Пушкіна, а в Черкасах «поправили» табличку Герою СРСР

-

- Advertisment -

У Кам’янці Черкаської області невідомі вночі замалювали червоною фарбою пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну. Про це кореспонденту Укрінформу повідомив директор музею Пушкіна та Чайковського Олександр Мушта. А в Черкасах на памятнику герою срср замінили табличку.

“Вночі Пушкіна замалювали червоною фарбою. Я вважаю, що пам’ятники Олександру Пушкіну й російським декабристам треба прибрати з центральної частини міста в парк на околиці. Зробити це цивілізовано, щоби їх не обливали фарбою. Обидва монументи — це пам’ятники російської імперської доби. Я пропонував це зробити ще в березні, бо очікував подібних учинків. Однак міська рада вирішила піти шляхом опитування городян. Мерія боїться, що в разі демонтажу сюди не поїдуть туристи. Я вважаю, що туристи приїздять подивитися на Тясминський каньйон, покататися човнами річкою, але аж ніяк не до Пушкіна”, – сказав Мушта.

Міський голова Кам’янки Володимир Тірон каже, що рішення про демонтаж ще немає. Це рішення ухвалюватимуть, порадившись із громадськістю.

“Тут був маєток Давидових. Сюди їздив Пушкін і було Південне товариство декабристів. Якщо скульптури демонтувати, то туристів стане менше”, — вважає міський голова.

У Кам’янці окрім Пушкіна жив і творив композитор Петро Чайковський. У селі Тимошівка біля Кам’янки народився відомий польський композитор Кароль Шимановський.

Тим часом у Черкасах «поправили» напис на памятнику визволителю Черкас Вахтангу Чиковані. Цей монумент стоїть біля ЗОШ № 12. Напис на ньому здійснений російською мовою: «Герой советского союза Вахтанг Чиковани».

З ініціативою змінити напис звернувся депутат Черкаської міської ради Володимир Друмашко. Замість «Герой СРСР» встановили табличку із написом «гідний син грузинського народу».  

Як зазначено у Вікіпедії, Вахтанг Чіковані народився в Грузії. В грудні 1943 року при визволенні міста Черкаси за власної ініціативи очолив підрозділ піхотинців та штурмом оволодів будівлею Палацу піонерів — потужним опорним пунктом німців. В лютому 1944 року, замінивши вибулого з ладу командира роти лейтенанта Уколова, з групою бійців непомітно переправився через річку Рось в районі селища Стеблів Корсунь-Шевченківського району. Група вийшла в тил ворога і раптово атакувала противника. Група бійців переправилась на протилежний берег, тим самим змусивши ворога підступати. В цьому бою німці втратили близько роти солдат, 60 осіб здалось в полон. Переслідуючи ворога, група радянських воїнів звільнила 2 населених пункти. У бою за село Водяники Звенигородського району 1 березня 1944 року Вахтанг Володимирович загинув від осколка міни.

Читайте також на сайті vikka.ua

  • Новорічні листівки з бажаннями та обійми з іграшковим хібукі – таку новорічну арт-терапію провели для дітей-переселенців. Захід організували Центр надання адміністративних послуг та міський центр соціальних служб. Разом з психологами діти виготовляли ялинки і писали свої бажання.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаська міська рада придбала бус для ЗСУ

Колектив ЧМР на чолі з міським головою придбали мікроавтобус «Wolksvagen» та передали на потреби військовим. Про це повідомляє Анатолій...

Антициклон «GUSTAV» принесе спекотну погоду на Черкащину

Найближчі три дні погоду на Черкащині визначатиме антициклон «GUSTAV», який забезпечить маловітряну, суху та спокійну погоду. Про це повідомляє...

Цікаве:

Чи легко вибрати нерухомість у Чернівцях

Наразі не потрібно їхати у місто вашої мрії, аби...

Чудо-тканина фліс: особливості й переваги

Фліс є синтетичним аналогом шерсті. Попри таку складову, ця...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x