У Черкасах з’являться «княжі» топоніми – мерія міста

У Черкасах планують перейменувати більше 120 вулиць і провулків. Нині збираються пропозиції від містян. Топонімічна комісія Черкаської міської ради провести перейменування кількох провулків та вулиць, назвавши їх іменами діячів   часів Русі та Великого князівства Литовського, інформує сайт Черкаської міської ради.

У першу чергу владці та історики пропонують назвати сквер на площі 700-річчя  – Княжим.

А на честь князя Святослава Хороброго пропонується перейменувати вулицю Гвардійську. Як зазначають чиновники, у емблемі Сил спеціальних операцій ЗСУ є гасло «Іду на Ви» і княжий знак-двозуб Святослава Хороброго, великого князя Київського, звитяжця над печенігами, завойовника Болгарії, переможця армії Візантійської імперії і покорителя Хозарського каганату.


Гвардійський же провулок має носити назву Князів Острозьких.

В честь Київського князя Ігоря пропонується перейменувати провулок Серафимовича, а на честь Княгині Ольги – провулок Можайського, що знаходиться неподалік.

Згідно з рішенням топонімічної комісії, старовинна Дзелень-гора, на якій колись стояв Черкаський замок, має поділити вулицю на Митниці, яка сьогодні носить назву Гагаріна, на дві: Володимира Великого (від узвозу Старособорного до вулиці Припортової) та Князя Ольгерда (від Старособорного до «Соснового бору»).

Київський князь Володимир Великий має грандіозне значення для загальноукраїнської історії, як розбудовник найпотужнішої держави тогочасної Європи і хреститель Русі.

Натомість Ольгерд, великий князь литовський і руський, увійшов в історію в першу чергу як звитяжець над такими потужними ворогами, як Золота Орда і Московія. Перемога русько-литовських військ князя Ольгерда над ординцями у битві на Синіх Водах 1362 року поклала початок розбудові міст у Подільському князівстві. Саме у переліку подільських міст фігурують Черкаси у «Списку руських міст, дальніх і ближніх», письменній пам’ятці XIV століття, де є перша достовірна згадка про Черкаси.

Нагадаємо: всього пропонується до перейменування, а також найменування нових водночас понад 120 вулиць, провулків, узвозів та скверів. Прийом звернень громадян із пропозиціями та зауваженнями щодо перейменувань триватиме ще більше місяця – до 23 вересня.

Пропозиції (зауваження) подаються в письмовій або електронній формі до відділу підтримки громадянського суспільства: м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 36, каб. 701; тел. 33-12-43, e-mail: vpgs-ck.ua@ukr.net.

Остаточний звіт про результати проведення громадського обговорення буде оприлюдено до 7 жовтня.

Читайте також

Черкаська прокуратура повернула землю на березі Дніпра

Приєднуйтеся до телекомпанії ВІККА:

Читайте новини на сайті: https://www.vikka.ua

Підписуйтеся на Telegram: https://t.me/vikka_news

Коментуйте в Facebook: https://www.facebook.com/TelekanalVIKKA

Дивіться в Instagram: https://www.instagram.com/vikka_tv

Підтримайте донатами: А-банк 5375235110071785

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net