Талант бути вільним: черкащани насичено пофестивалять на батьківщині Шевченка

18-19 серпня в селі Моринці Звенигородського району Черкаської області на батьківщині Тараса Шевченка відбудеться фестиваль "Ше.Fest". Про це інформує прес-служба заходу.

Відвідувачів зустрінуть традиційні локації. На Просвітницькій галявині відбудуться лекції про невідомі аспекти життя і творчості Кобзаря, презентації книг, поетичні читання. З глядачами зустрінуться відомі українські письменники – Василь Шкляр і казкар Сашко Лірник. А поети, чиї вершини слави ще попереду, позмагаються в запеклому поетичному батлі.

Лідер гурту "Тінь сонця" Сергій Василюк проведе гутірку на тему "Війна як захист національного простору". Лектори розповідатимуть про забороненого і цензурованого Кобзаря та відкриють таємниці матеріалів СБУ. Між розмовами лунатиме музика від гуртів "Тільки світло", "Супер-8", "Pororoka".

Працюватимуть художня та дитяча галявини, книжковий ярмарок і ярмарок майстрів, фудкорт і наметове містечко. На головній музичній сцені ви побачите і почуєте відомі музичні гурти країни.

У Моринському будинку культури розміститься зона театрального мистецтва. Кропивницький обласний театр покаже виставу за п’єсою Тараса Шевчнка "Назар Стодоля" — у ній відтворено всі головні етнографічно-побутові обряди, що супроводжували життя в Україні гетьманської доби ХVII століття.

Актор Львівського академічного театру Іван Гарасимчук покаже моновиставу, скомпоновану з поезій Тараса Шевченка і фактів його життєпису.

Після закінчення основної програми всі, хто не спить, зможуть відпочити на нічній акустичній галявині біля мальовничого озера. Ніч під зорями розділять зі слухачами українські гурти "Со?нЦе", "July 8" і "Ауд.238".

"Ше.Fest" – безалкогольний фестиваль, де українці п’яніють без вина. А ще він безкоштовний, робота творчих локацій відкрита для всіх бажаючих.

Організатори фестивалю знайомлять гостей із оновленим і справжнім Тарасом Шевченком, вільним від міфів, якими його оточила радянська пропаганда. Звичайну людину, яка дружила і кохала, переживала злети і падіння, часи сумнівів і поневірянь. І одночасно – надпотужного митця, багатогранного у своєму таланті, інтелектуала, що височів у когорті найосвіченіших людей країни.

Лозунг цьогорічного фестивалю "Талант бути вільним". Організатори вважають, що Шевченко мав унікальний дар, не дивлячись на не просту життєву історію, бути вільним. Цитата Тараса Шевченка, яка ляже в основу фестивалю цього року: 
"І возвеличимо на диво 
І розум наш, і наш язик…".

Як повідомляв сайт vikka.ua, у вересні черкащани гучно і смачно відзначатимуть фестиваль вуличної їжі.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук