Сім’я покійного атовця з Черкас бореться з міською владою за кошти на оздоровлення (ДОКУМЕНТ)

Сім’я загиблого ветерана війни з Черкас нарікає, що не може отримати кошти, передбачені спеціальною програмою виплат. Від вдови місяцями вимагали надати посвідчення, якого в реальності не існує. Пізніше виконком вдався до традицій і "по-тихому" змінив своє рішення. Жінці з двома дітьми, 5-ти та 13-ти років, взявся допомагати колишній учасник АТО Сергій Громико. Минулого року той "виборов" родині законні півсотні тисячі гривень. Тепер майже півроку оббиває пороги департаменту соцполітики за виплату другої допомоги. Та безрезультатно. Про непорозуміння з міськими чиновниками чоловік розповів сайту vikka.ua.

Учасник антитерористичної операції Павло Ніженський 33-річним помер у липні 2017 року. Відтоді, розповідає Сергій Громико, родина має право на отримання соціальної допомоги: спеціальна програма передбачає першу одноразову виплату в сумі 50 тисяч гривень та другу – 5 тисяч на кожного члена родини.

"2018-го року виконавчий комітет Черкаської міськради прийняв рішення, яким затверджується порядок надання щорічної грошової допомоги на оздоровлення членам сімей учасників АТО, ООС, які загинули або померли внаслідок отриманих поранень та (або) захворювань, пов’язаних із захистом Батьківщини, – розповідає Сергій Громико. – Згідно з цим положенням, було складено перелік необхідних документів, які й подала Ірина Ніжинська, дружина загиблого. Заяву на перше відшкодування з обласного бюджету (50 тисяч грн.) очільник департаменту соцполітики Олег Гудзенко та заступник міського голови Юрій Ботнар підписали. А тепер відмовляються".

Чоловік переконаний, що причини відмови – вигадані, адже перелік потрібних минулоріч документів відповідає дійсності і нині. Від родини Ніженських вимагали довідку, яка б підтверджувала, що смерть Павла пов’язана із захистом Батьківщини. Проте, як зауважує пан Сергій, такого документа в природі не існує.

"Є тільки посвідчення члена сім’ї загиблого і члена сім’ї військовослужбовця, пов’язаного з виконанням проходження військової служби. Обидва стосуються учасників АТО. А окремого посвідчення, яке вони хочуть, немає. Першого разу людині дали виплати, а вдруге починають умисно не оплачувати", – каже обізнаний у правознавстві черкащанин.

У п’ятницю, 14 червня, в кабінет Олега Гудзенка вкотре безрезультатно завітала дружина загиблого бійця. В одного на лиці посмішка, в іншої – сльози, каже Сергій Громико.

Уже в понеділок, 18 червня, чоловікові вдалось отримати оновлене розпорядження виконкому, датоване 28.05.

"Члени виконкому "по-тихому" внесли зміни до рішення від 14.12.2018, щоб сім’я не отримала соціальну допомогу. В пункт 1.3 додали, що смерть загиблого має бути пов’язана із захистом Батьківщини. Тепер родині взагалі нічого не світить. Такого вони не мають права робити, ці дії обмежують права людини", – каже Сергій.

У коментарі сайту vikka.ua директор департаменту соцполітики пояснив, чому що сім’я Павла Ніженського не може претендувати на виплату у 5 тисяч гривень кожному члену родини.

"Вони мали право на 50 тисяч гривень, які надійшли з обласного бюджету. На оздоровлення членів родини загиблих атовців у нас був затверджений інший порядок. Відповідно до нього, Ніженські не мають права отримати соціальну допомогу, оскільки чоловік загинув не під час виконання бойових обов’язків, а внаслідок нещасного випадку, трагедії, що сталася в їхньому житті, – автомобільної аварії, – каже Олег Гудзенко. – Ми дуже хочемо їм допомогти, але змоги фізично не маємо, оскільки порядок прописаний для тих, хто загинув під час або внаслідок виконання бойових дій".

Та родина покійного учасника АТО сподівається на справедливість. Мовляв, допомогу на оздоровлення жінка й діти мають право отримати так, як і першу одноразову виплату. А таємна зміна розпорядження виконкому, зауважує Сергій Громико, взагалі протизаконна.

Зараз справа знаходиться на контролі Уповноваженого ВРУ з прав людини. Його представник вже направив міському голові Черкас Анатолію Бондаренку запит щодо перевірки ситуації, яка склалась в родині загиблого, та усунення порушення законодавства.

Як повідомляв сайт vikka.ua, атовці Черкащини, як і раніше, мають змогу оздоровитися в санаторних закладах.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net