Погода на Черкащині буде спекотною і сприятиме збиранню врожаю

Із 25 липня на Черкащині прогнозують встановлення сухої та спекотної погоди. Стовпчики термометрів вдень сягатимуть +34º. Про це повідомляє прес-служба ОДА з посиланням на обласний центр гідрометеорології.

На території області вже два тижні утримується підвищений температурний фон. Минулих вихідних середньодобова температура становила +22-23°, що на 2-3° вище кліматичної норми. Але денний максимум не перевищив +27-29°, лише в Чигиринському районі зафіксували спеку до +30°.

Внаслідок впливу атмосферних фронтів циклонів із північного та південного сходу в Золотоніському районі за дві доби випало 63,6 мм опадів, що відповідає 80 % місячної норми. Зливи супроводжувалися небезпечним явищем погоди – сильним шквалистим вітром до 20 м/с та градом, діаметром 9 мм. Такі погодні катаклізми стали причиною вилягання посівів сільгоспкультур на полях, що значно ускладнює  збирання урожаю. Проте умови для формування врожаю пізніх культур цілком сприятливі. Значна кількість опадів випала  у Канівському районі – 10,1 мм, у Жашківському – 9,8 мм та Смілянському – 8,7 мм. На решті території області дощі були невеликими – від 1 до 6 мм.

У Чигиринському районі зберігається 5 клас пожежної небезпеки, що у півтори рази перевищує надзвичайний показник. Тому слід бути обережними з вогнем під час відпочинку на природі, бо саме в Чигиринському районі багато лісів. 

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук