Олександра Теліженко представила у Черкасах свій ювілейний проєкт 

Ювілейний мистецький проект Заслуженої художниці України Олександри Теліженко «Мої дороги» відкрився у Черкасах. Його приурочено до дня народження майстрині, який вона відзначає 30 березня. Проєкт поєднує дві персональні виставки під назвою «Витоки» і «Зеніт». Повідомляють у Черкаській міській раді.

На виставці Олександри Теліженко «Витоки» представлено творчий доробок майстрині 80-х років ХХ століття. Її презентовано в Черкаському обласному краєзнавчому музеї. Тут зібрано унікальні світлини з наукових експедицій Олександри Василівни та її однодумців і вишивані роботи, які розповідають про народне мистецтво Центральної України. Причому робили вони це в часи колишнього Радянського Союзу, коли все українське нівелювалося і знищувалося.

Друга персональна виставка – «Зеніт» – є творчим звітом майстрині від початку Незалежності України і донині. Пропонується до перегляду в Черкаському обласному художньому музеї.

Олександра Теліженко – Заслужена художниця України, кавалер ордену Княгині Ольги, володарка титулу «Жінка lll тисячоліття», доцент мистецтвознавства. Привітати мисткиню до Черкаського обласного краєзнавчого музею прийшли представники влади, митці-однодумці, науковці, студенти, колеги і друзі.

Від імені міської влади Олександрі Теліженко вручили вітальну адресу – за багаторічну творчу працю, високий професіоналізм, художню майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток галузі культури і мистецтва міста.

«Звання заслуженого художника України, майстра народного мистецтва, численні нагороди та подяки лише частково відображають Ваші досягнення перед Черкасами. Головне для Вас – любов і повага земляків. Ви присвятили себе популяризації української вишивки, своєю творчістю змогли створити моду на національний одяг, вишиті вами рушники стали оберегами українських родин. Ваш професіоналізм, поєднаний із потужною  патріотичною позицією, заслуговує на високу оцінку всієї громади нашого міста, всіх українців»,йдеться у привітанні.

«Олександра Теліженко – берегиня української вишивки і рушника. Сьогодні, коли відбувається швидка модернізація усіх сфер життя і коли  нинішня війна точиться саме за українські цінності, вона зі своїми майстринями намагається зберегти народне мистецтво і гармонію української душі, – відзначив член обласного осередку Спілки краєзнавців України Василь Мельниченко.

Активну громадянську позицію Олександри Теліженко відзначили бійці бригади Територіальної оборони. Подякували за шеврони та патріотичну вишиванку, які вона розробила для наших воїнів-захисників.

«Багато бійців носять її шеврони як обереги, – відзначили бійці Олег Бурячок і Тарас Теліженко. – Нинішня війна – гібридна, де внутрішній фронт не менш важливий, аніж передова. І пані Олександра разом із майстринями допомагають у зміцненні бойового духу наших воїнів ЗСУ».

Олександра Теліженко пригадала основні віхи свого творчого життя, подякувала всім однодумцям і майстриням, які впродовж цих років допомагали плекати українську культуру.

«Раніше вважалося, що вишивка Черкащини – чорно-червона, так званий  «брокард». Та насправді вишивка центральної України – це білим по білому, яка містить глибоку філософію. І наше завдання – відродити й зберегти ці знання. Із наших перших експедицій виросла ідея відродження Національного історико-культурного заповідника «Холодний Яр», Музею народної вишивки, який діяв колись на фабриці ім. Лесі Українки. Лише зараз ми починаємо розуміти, що народне мистецтво, народні глибини – це наш генетичний український код. І треба зробити все, аби цей Космос української народної вишивки і символіки рушника, який нам вдалося підняти, передати новим поколінням майстрів дух і душу рідної України – розповідає Олександра Теліженко».

Ювілейний проект Олександри Теліженко «Мої дороги» триватиме упродовж місяця. Переглянути виставки можна в Черкаському обласному краєзнавчому музеї та Черкаському обласному художньому музеї.

Читайте також:

Як медики черкаської швидкої перевозять тяжких хворих автобусом (ВІДЕО) 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net