Новий земельний податок: кому і скільки доведеться платити (ІНФОГРАФІКА)

Українцям почнуть нараховувати податок на землю вже з 1 січня 2022 року. Однак перші платежі робити треба буде в 2023 році. Податком обкладатимуться земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що знаходяться за межею населених пунктів, а також у їх межах, але розмір яких перевищує 0,5 гектара. Про це повідомляє OBOZREVATEL

гроші земля
glavcom.ua

Платити доведеться близько 1,2-1,3 тис. грн за 1 гектар. Але це лише у 2023 році. В 2024-му “розцінки” зростуть.

Податок запроваджується відповідно до т.зв. “ресурсного” закону 5600, прийнятому раніше у Верховній Раді. Називається він “мінімальне податкове зобов’язання для власників земельних паїв” (МПЗ).

 

Чому перші платежі треба буде робити у 2023-му

МПЗ запроваджується з 1 січня 2022 року. Але перші платежі робити треба буде у 2023 році.

Річ у тім, що перший період нарахування мінімального податкового зобов’язання – 2022 рік. Тобто, у 2023 році МПЗ нараховуватиметься за 2022 рік.

Хто зобов’язаний платити МНО

Податок на землю поширюватиметься на власників та користувачів земельних ділянок сільгосппризначення, які розташовані за межами населених пунктів, а також у їхніх межах. Проте останнє стосується лише тих, у кого розмір ділянки складає 0,5 га та більше.

Власники ж земельних ділянок у населених пунктах чи дачних (садових) кооперативах від сплати МНЗ звільняються. Також податок не сплачуватимуть ті фізособи, які не отримають відповідного податкового повідомлення у визначені терміни від органу контролю.

З чого складається податок

МПЗ складається із низки складових. Зокрема:

  • власне, податку на землю;
  • податку з доходу за продаж урожаю (вирощеного на цій ділянці);
  • податку доходи фізосіб;
  • військового збору із зарплат найманих працівників.

 

Як рахуватимуть МНО

Для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, податок розраховуватиметься за формулою:

  • МПЗ=Нормативна грошова оцінка ділянки× 0,05× М (кількість календарних днів, коли земля перебуває у власності або оренді)/12.

Скільки доведеться платити

У 2023 році середній розмір податку становитиме 1,2-1,3 тис. грн за гектар. У 2024-му його розмір збільшиться до 1,4-1,5 тис. грн.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що в Україні з вересня 2022 почнуть донараховувати податки за витрати, які не зможуть підтвердити. Йдеться, зокрема, про купівлю квартир. Таке посилення запровадять одразу після того, як закінчиться податкова амністія.

Річ у тім, що з 1995 року Державна податкова служба веде облік усіх білих доходів. Тому чиновники можуть легко порівняти доходи та витрати та знайти розбіжності.

Якщо виявиться, що українець витрачає більше, ніж заробляє, до нього виникнуть питання: звідки взялися гроші? Чи сплачені з них податки? І якщо платник податків зможе відповісти, його змусять доплатити 19,5% податку.

Як повідомляла раніше vikka.ua, віртуальні гроші за щеплення будуть доступні впродовж 4 місяців

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net