На Канівському кінофестивалі обрали найкращий фільм про Тараса Шевченка (ФОТО, ВІДЕО)

На ІІ Канівському міжнародному кінофестивалі ім. Олександра Довженка стрічку "Кобзар у степах Казахстану" відзначили як "Найкращий фільм про Тараса Шевченка". Про це повідомляє Gazeta.ua.

Фільму вручили сім тисяч гривень, які знімальна група пожертвувала на пам'ятник Іванові Франку в Каневі.

Зйомки фільму "Кобзар у степах Казахстану" тривали три роки. Розпочали 2014-го – у рік 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Фільм завершили й донесли до глядачів лише завдяки Почесному консулу Республіки Казахстан у Західній Україні.

"У 1847–1857-х Тарас Шевченко перебував у засланні на території сучасного Казахстану. Він шанував національний характер, звичаї, особливості поведінки казахів, туркменів. У живописі та графіці змальовував їх зі щирою симпатією", – розповідає письменник Іван Лучук.

Зліва направо: режисер відеостудії імені Івана Миколайчука Євген Козак, художник Андрій Пилюх, Почесний консул Республіки Казахстан у Західній Україні Галина Маслюк

Також цікава тема в побутових композиціях цього періоду – життя казахських дітей. Шевченка приваблювали етнографічні сцени – гра на національних смичкових інструментах, приготування їжі, різні форми відпочинку степовиків.

У картині про Тараса Шевченка використали твори казахського композитора-сучасника Кобзаря Курмангази Сагирбайули. Музичною мовою розповідав про антимосковські повстання казахів. За це царський уряд вислав композитора до Сибіру. Ідея створення фільму виникла тому, що художні твори Тараса Шевченка не перевидавали в повному обсязі понад 50 років. А також для духовної підтримки етнічних українців у Казахстані.

Повна версія фільму "Кобзар у степах Казахстану" триває 30 хв.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині зняли два документальні фільми про волонтерів та військових.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут