додому Новини Освіта На Черкащині шукають стару цеглу для відбудови палацу

На Черкащині шукають стару цеглу для відбудови палацу

0

На Черкащині шукають стару цеглу. Вона потрібна для відбудови палацу Шувалова, що в Тальному. Оголошення про це розмістив архітектор Анатолій Ізотов, який займається реставраційними роботами.

«Непотрібна старовинна цегла (розмір 270х130х60(65), яку ви готові подарувати палацу Шувалових у Тальному, для подальшого її застосування для відновлення втрат», – зазначив Ізотов.

Нині в палаці Шувалова йде реконструкція. Група архітекторів власними силами намагається відновити памятку архітектури.

Як повідомляє сайт  PRAGMATIKA.MEDIA, до повномасштабного вторгнення мисливський палац графа Шувалова у місті Тальне планували відновлювати у межах програми “Велика реставрація”. До проєкту залучили одеських реставраторів Анатолія Ізотова та Дмитра Андрєєва – вони провели оцінку майбутніх робіт і розробили проєктні рішення. Однак після 24 лютого стало зрозуміло, що ремонтні роботи і їхнє фінансування будуть відкладені.

Тоді команда вирішила продовжувати реставрацію замку власними силами. Заощаджені кошти від минулорічних робіт дозволили провести комплексний процес науково-технологічних досліджень інтер’єрів палацу та хіміко-технологічного аналізу понад 300 зразків матеріалів оздоблення інтер’єрів.

“Як результат – отримали історичний склад оздоблення кожної з кімнат палацу (штукатурки, ґрунтовки, пофарбування тощо): від стін та падуг, до стелі та столярних виробів. Це дорога річ, проте палац того вартує та й виплачені кошти пішли у податки, а податки – це й економіка й певна допомога Збройним силам України”, – каже реставратор.

Мисливський палац графа Шувалова – єдина будівля данського архітектора Андреаса Клемменсена на території України. ЇЇ звели в стилі французького Ренесансу в 1903 році на місці старого дерев’яного палацу Потоцького XVIII століття, що згорів у пожежі разом з цінними колекціями творів мистецтва.

Замок має три башти, одна з яких – напівбашта з балконом, прикрашена гербом Шувалова. Тут також є парадний вхід в стилі ренесансу, дахи, покриті черепицею, флюгер тощо.

Читайте також на сайті vikka.ua

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version