Минулого року черкаським школярам не додали продуктів на 7 мільйонів гривень

У межах проведення державного фінансового аудиту міського бюджету Черкас так і не розпочато проведення ревізії в Департаменті освіти та гуманітарної політики.

Директор департаменту Сергій Воронов 15 разів відмовлявся отримувати під розписку направлення і програму ревізії, не допускав посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії, мотивуючи свої дії різними причинами. Про це повідомляє пресслужба Державної аудиторської служби України.

Департамент є одним з найбільших розпорядників коштів міського бюджету. Так, на утримання закладів та проведення заходів у сфері освіти з міського бюджету протягом 2017-2019 року та 6 місяців 2020 року проведено видатків на загальну суму 3,3 млрд грн, з яких 2,3 млрд грн ‒ це видатки на заробітну плату з нарахуваннями, 271,9 млн грн – оплата комунальних послуг та енергоносіїв і 128,5 млн грн – продукти харчування.

Незважаючи на спрямування мільйонних видатків на організацію харчування в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, у дитячих садочках Черкас у 2019 році дітям не додано м’яса і м’ясопродуктів у кількості 21,9 тонн (14,8% до норми харчування), риби та рибопродуктів 18,1 тонни (27,8%), молока та кисломолочних продуктів 240,5 тонн (37,9%), фруктів 48,3 тонн (33%). Таким чином, харчування було неповноцінним, норми харчування дотримані не були, в результаті чого при здійсненні харчування діти не отримали продуктів на загальну суму близько 7 млн грн.

Щороку за рахунок коштів міського бюджету не забезпечено в повному обсязі потребу в коштах на оплату праці в закладах освіти. В той же час, на утримання Департаменту фінансування з міського бюджету здійснюється у завищених обсягах. Так, Установою протягом 2017-2020 років зайво заплановано та використано 3,9 млн грн на виплату допомоги на оздоровлення у сумі, що перевищує посадовий оклад, працівникам Департаменту.

Протидія у проведенні контрольного заходу налаштовує аудиторів на думку про порушення, які, можливо, приховує керівництво департаменту. Держаудитслужба переконує, що не залишить без уваги порушення фінансово-господарської діяльності Департаменту освіти та гуманітарної політики.

Як повідомляв сайт vikka.ua, через ІТП на «Черкаситеплокомуненерго» подали до суду.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут