Максим Міхельсон: про старт у сезоні, стан команди і коронавірус

8 жовтня «Черкаські Мавпи» проведуть перший матч сезону проти «Харківських Соколів». Напередодні гри пресслужба БК поспілкувалась із головним тренером команди.

Максим Міхельсон розповів про непросту ситуацію в команді через спалах коронавірусу та поділився думками щодо старту сезону.

Про поточний стан команди:

Коронавірус вносить свої корективи в роботу кожної команди в Україні. Ми не стали винятком. Бiльше нiж половина основної команди, деякi гравцi дубля та працiвники команди за останнi три тижні отримали позитивнi результати тестування. По великому рахунку, зараз працює лише чотири гравці основи. Серед них Скапінцев і Сеад, якi до цього пропустили по три тижні і знаходяться не в найкращій формі та Сергiй Попов, який повернутся до нас лише на цьому тижнi пiсля того, як ще 5-го вересня отримав травму ребра в Кам’янському.

Пiсля турніру в Миколаєвi ми пішли на самоізоляцію, намагаючись зупинити розповсюдження коронавiрусу всерединi команди, з яким ми звiдти повернулися, і до сих пір нам це не вдалося зробити. На жаль, вчора отримали результати тестування, та маємо ще три додатковi позитивнi тести. Останнi днi, пiсля карантину, мали кiлька тренувань, на яких були присутнi лише вiсiм гравцiв i це разом з гравцями дубля. I брати в дублi більше нема кого. Мельник і Романовський травмованi, залишились лише дiти 2004-05 рокiв народження i тi були весь цей час на самоiзоляцiї. Зрозумiло, що в таких умовах неможливо повноцiнно пiдготуватися до iгор, але я задоволений тим, як ми попрацювали цi кiлька тренувань.

Менi подобається настрiй та бажання працювати, що ми бачимо на тренуваннях, незалежно вiд того це молодий гравець дубля або досвiдчений ветеран. Не можу дочекатись, коли ми вже зможемо зiбратися повним складом та провести повноцiнне тренування! Звичайно, засмучує той факт, що вся передсезонна пiдготовка пiшла на смiтник та є розумiння того, що зiграватися та набирати iгрову форму ми вже будемо в iграх по ходу сезону. Але нiчого з цим не поробиш, це сьогоденнi реалiї життя не лише в нашiй краiнi, a й в усьому свiтi. Маю надiю, що хлопцi без ускладнень переможуть вiрус i ми найближчим часом повернемось до тренувань у повному складi. А до того часу треба зробити все можливе чи неможливе в кожному матчi, щоб втратити якомога менше очок на стартi сезону! Звiсно, для цього треба в кожному матчi сотворити невеличкий подвиг, побачимо як це нам вдасться.

Про матч із «Харківськими Соколами»:

Чесно кажучи, ще пiвтора тижнi тому, коли ФБУ розiслала правила стосовно того, як ми можемо реагувати на наявність позитивних тестів, ми зрозумiли в якому станi i в якому складi нам доведеться їхати до Харкова. Дуже позитивно до цього поставився, сказав своєму асистенту, що це навiть робить чемпіонат ще бiльш цiкавим та непередбачуваним, та дає можливiсть проявити себе молодi! Але ж, коли прочитав новину про те що гру Харкiв – Миколаiв перенесли, через коронавірус у Миколаєві, звiсно, звернулися до директорату з тим самим проханням, тому що ситуацiя на нашу думку iдентична. Втрачати очки на стартi сезону ми також не хочемо, але, на жаль, отримали вiдмову.

Взагалі нічого не знаємо про Харків, окрім індивідуального скаутингу гравців. Команда не зіграла ніяких турнірів. Який малюнок їхньої гри, що вони можуть показати, чим можуть здивувати. Напевно, можуть здивувати всім. Тому сфокусувалися у пiдготовцi бiльше на своїх iгрових епiзодах. Впевнений, буде цiкаво, команда з абсолютно новим складом, де лишилося лише три гравці з минулого сезону. Знаю, що декiлька тижнiв тому «Соколи» мали таку ж ситуацiю з COVID-19, як i ми зараз. У якому складi будуть вони вийдть на матч, менi невiдомо. Готуємось до того, що вони будуть мати повний склад на майданчику.

План такий – у будь-якому разі боротися за перемогу. Хлопці повинні чітко виконувати план на гру – в захисті і нападі. М’яч може урівняти всіх – легіонерів, українців, гравців дубля чи гравцiв основи. Немає значення.

Про приведення команди до оптимальної форми:

Дуже складно розуміти, як ми будемо набирати форму! Уявіть, більша частина команди за станом здоров’я знаходиться в лазареті. При цьому із травмованих у нас лише Кемерон Джонс з переломом, та Iван Ткаченко, з травмою плеча, яку вiн отримав у червнi. Вiн, до речi, вже тренується разом iз командою , але поки що без контакту, залишилось зачекати ще близько трьох тижнiв до його повернення на майданчик. У всіх інших різна ступінь захворювання. У когось коронавірус, у когось вже сьогоднi прийшов негативний тест, але є якiсь наслiдки пiсля хвороби, якi не дозволяють долучитись до тренувань.

Як набирати форму? Тут є кiлька моментiв. По-перше, гравцi не повернуться в одень день i привести їх до єдиних кондицiй буде дуже важко i на це потрiбен час, якого в сезонi, звiсно, нема. По-друге, чи можна гравцю, у якого був позитивний тест та ще вчора були ознаки захворювання, але сьогоднi тест негативний, одразу долучатись до тренувань або ж брати участь у грi? Напевно ж нi! Але його статус в заявцi вже не статус хворого на COVID. Немає навiть рекомендацій лiкарiв, як бути із гравцями, котрі перехворіли коронавірусом. Коли їх можна на повну залучати до тренувального процесу та гри? А це дуже важливе питання. Однозначно дуже складно повертатися на майданчик пiсля цього вiрусу. Тому що вiн, в першу чергу, уражує дихальну систему. I це треба враховувати. Хтось, можливо, перенесе вiрус без симптомiв та зможе одразу долучитись до процесу – супер! Але всi так не зможуть.

Про завдання на сезон:

Завдання… Це буде дуже непростий чемпіонат! Але у будь-якому разі нiкуди не подiлися наші амбіції в боротьбі за чемпіонство і призові місця. Рівень ліги однозначно виріс. Фінал Кубка України показав це. Якщо раніше говорили, про «Дніпро», «Прометей» і «Київ-Баскет». Зараз «Хімік» довів свій рівень. А перед цим кубком на товариському турнірі «Запоріжжя» і «Миколаїв» перегравали «Хімік». «Запорiжжя» сьогоднi здолало суперукомплектований «Прометей»! Тобто команди цього сезону дуже серйозно підсилилися. Всі мають якусь свою родзинку, висококласних гравців.

Я впевнений, що чемпіонат буде дуже цікавий і непередбачуваний. І в такому чемпіонаті удвічі буде почесно створювати конкуренцію в боротьбі за призові місця і чемпіонство. Ми не відмовляємося втиснутися у цю боротьбу. Так, ми зараз у непростій ситуації на старті сезону. Але треба шукати в цьому позитив, наша молодь зіграє більше, набереться досвіду і, можливо, це допоможе нам надалі. Сезон довгий – 11 команд – 40 iгор лише регулярки. Цього року жоден гравець, який зможе якiсно вийти на майданчик, не буде лишній. І те, що зараз молодь отримає цей досвід, з одного боку дасть їм можливість себе проявити, а нам можливо вiдкриє ще якихось гравцiв, на яких ми навiть не розраховували перед початком сезону.

Як повідомляв сайт vikka.ua, «Черкаські Мавпи» підписали двох молодих баскетболістів.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут