Майбутній врожай під загрозою: черкаських аграріїв попереджають про навалу шкідників

Агровиробників Черкащини попереджають про міграцію личинок хлібної жужелиці (турун), гусениць старших віків, підгризаючих совок у верхні шари ґрунту.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Після перезимівлі личинки і гусениці поновлюють живлення на посівах озимих до заляльковування. Личинки жужелиці об’їдають листя, пошкоджені рослини мають «змочалений» вигляд. Гусениці совок вигризають у коренях рослин великі ямки або перегризають кореневу шийку й черешки листків. Пошкодження шкідниками рослин призводить до зрідження посівів озимих зернових культур та утворення плішин.

У зимовий період загибель ґрунтових шкідників становила від 7 до 25%, але залишається загроза утворення вогнищ, що матимуть локальний характер із чисельністю личинок та гусениць, яка перевищує поріг шкодочинності 2-3 особин на кв2.

Осередок пошкодження рослин озимої пшениці личинками хлібної жужелиці виявлено в Смілянському районі (обстежена площа 0,31 тис. га, заселено шкідником 12% площі, пошкоджено 0,2% рослин, личинки ІІІ віку за чисельності 0,3 екз. на кв. м).

Тому моніторинг фітосанітарного стану озимини під час весняного кущіння матиме важливе значення в регулюванні чисельності шкідників та у своєчасному застосуванні засобів захисту рослин згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» за регламентами існуючих технологій.

Раніше сайт vikka.ua повідомляв, черкащани безжально знищують екосистему навколо себе.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут