НовиниЧеркащинаГромадський бюджет-2018: креативні проекти, які б стали "родзинкою" Черкас...

Громадський бюджет-2018: креативні проекти, які б стали "родзинкою" Черкас (ФОТО)

- Advertisment -

У Черкасах стартувало довгоочікуване голосування за проекти "Громадського бюджету". Вже першого дня, 1 листопада, близько двох тисяч містян віддали свої голоси. Кінцевий термін – 14 листопада. До того часу люди можуть обрати четвірку найбільш потрібних/цікавих/унікальних ідей. Команда сайту vikka.ua вирішила ближче познайомити черкащан із цьогорічними проектами, які борються за місце під сонцем, і розпочали – з найкреативніших пропозицій.

Тролей "Черкаська Січ" (№1 у голосуванні)

Спорудження планують розташувати у парку "Сосновий бір". Стартуватиме тролей з оглядового майданчика. Для цього потрібно збудувати дві металеві вежі: одну на старті, другу – на острові напроти пляжу "Бочка". Там же, на острові, автори проекту пропонують збудувати дерев'яну козацьку оглядову вежу. Та має стати ще однією туристичною родзинкою міста.

Мета проекту – популяризувати туризм. Бюджет складає 1853000 гривень.

Міні-аквапарк (№20)

Побудувати міні-аквапарк пропонують на території комунального пляжу "Пушкінський".

Для цього необхідно зробити 5 пластикових гірок для спуску дітей та молоді. Відповідно, гірки мають бути різних розмірів. Також потрібно облаштувати пляж сучасними шезлонгами та водним транспортом.

Бюджет – 1 990 000 гривень.

Скейт-парк (№24)

Для розташування проекту запропоновано три локації: парк "Європейський" (район вулиць Гагаріна та Сержанта Жужоми), набережна (пірс в межах вулиці Козацької та Героїв Дніпра), а також Центральний стадіон.

Автори ідеї переконані, що екстремальні види спорту зараз дуже популярні серед молоді, субкультура розвивається, і це позитивно впливає на здоров'я підростаючого покоління.

Оскільки в Черкасах відсутні скейт-парки, скейтери, ролери та велошанувальники змушені їздити в центрі міста, на площах та в скверах, що інколи призводить до травматизму через відсутність належних умов та обладнання.

Мета проекту – створення сучасного багатофункціонального скейт-парку під відкритим небом, де будуть розвиватися скейт-борд, стрітборд, агресів верт, агресів стріт, велосипеди BMX, самокат, велосипеди МТВ, а молодь матиме місце для спілкування, активного відпочинку та дозвілля.

Бюджет – 1 750 000 гривень.

"Динамічний павільйон" (№32)

Мультифункціональний проект, за ідеєю, має бути розміщений в районі пірсу (вулиця Кобзарська). Споруда формуватиме позитивний імідж міста і стане його туристичною родзинкою.

Архітектор Дмитро Аранчій, автор павільйону, вбачає проблему у відсутності сучасних проектів із використанням новітніх технологій формотворення. Оскільки в Україні немає об'єкта параметричної (обчислювальної) архітектури, у Черкасах запропонували його створити.

Павільйон буде зоною відпочинку (захист від сонця, дощу та ін.), оглядовим майданчиком, фотозоною, місцем для проведення публічних заходів (лекторій, презентацій, фестивалів тощо).

Бюджет: 2 000 000 гривень.

"Платанова алея" (№49)

Розташування: пішохідна зона по вулиці Гагаріна (від Долини троянд до пляжу Пушкінський).

Територія давно активно використовується жителями міста для занять спортом, велопрогулянок, пішого відпочинку. Автор зазначає, що в теплу пору року впродовж пішохідної частини черкасці та гості міста потерпають від спеки та відкритих променів сонця. Найефективнішим способом боротьби зі спекою є озеленення міських територій.

Для вирішення цієї проблеми містяни пропонують висадити алею з крупномірними платанами. Вони мають широку крону, чудові декоративні характеристики, гарно переносять місцевий клімат,

Бюджет: 299 000 гривень.

Майданчик для вигулу собак (№53)

Облаштувати майданчик для вигулу собак із обладнанням для тренувань пропонують у парку Хіміків.

Аби пси не гуляли разом із дітьми, у Черкасах необхідно встановити огорожу, обладнання для дресури, урни для сміття, лави, освітлення. Проект забезпечить місце, де господарі займатимуть зі своїми тваринами.

Бюджет: 74 200 гривень.

Проект "ЧП" (смуга перешкод, смуга парашутиста) (№73)

Місце реалізації: ліворуч від скверу "Долина троянд", шириною 60 метрів до узбережжя Дніпра від вулиці Гагаріна.

Черкасці хочуть створити смугу перешкод натівського зразка і смугу парашутиста, оскільки останнім часом патріотичному вихованню приділяється недостатньо уваги.

Автор переконаний, що реалізація проекту дозволить підняти рівень фізичного виховання та повагу до служби у ЗСУ ,а також сприяє відновленню клубу парашутистів.

Бюджет: 1 420 000 гривень.

До уваги містян було представлено 8 унікальних проектів, які можуть стати родзинкою Черкас. Загалом на громадський розсуд оприлюднено 87 пропозицій, які ми детальніше розглянемо в наступних публікаціях.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах стартує голосування за проекти громадського бюджету.

 

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині згорів старовинний вітряк: кажуть, підпалили діти

На Черкащині неподалік села Худоліївка, Чигиринського району, згорів вітряк, якому було понад 100 років. Про це на своїй сторінці...

На Золотоніщині внаслідок ДТП загинув водій, ще одну людину госпіталізували

У селищі Софіївка Золотоніського району сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода за участі легковика «ВАЗ-2101» та вантажівки «MAN». Про це повідомляє пресслужба...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас