Громадський бюджет-2018: креативні проекти, які б стали "родзинкою" Черкас (ФОТО)

У Черкасах стартувало довгоочікуване голосування за проекти "Громадського бюджету". Вже першого дня, 1 листопада, близько двох тисяч містян віддали свої голоси. Кінцевий термін – 14 листопада. До того часу люди можуть обрати четвірку найбільш потрібних/цікавих/унікальних ідей. Команда сайту vikka.ua вирішила ближче познайомити черкащан із цьогорічними проектами, які борються за місце під сонцем, і розпочали – з найкреативніших пропозицій.

Тролей "Черкаська Січ" (№1 у голосуванні)

Спорудження планують розташувати у парку "Сосновий бір". Стартуватиме тролей з оглядового майданчика. Для цього потрібно збудувати дві металеві вежі: одну на старті, другу – на острові напроти пляжу "Бочка". Там же, на острові, автори проекту пропонують збудувати дерев'яну козацьку оглядову вежу. Та має стати ще однією туристичною родзинкою міста.

Мета проекту – популяризувати туризм. Бюджет складає 1853000 гривень.

Міні-аквапарк (№20)

Побудувати міні-аквапарк пропонують на території комунального пляжу "Пушкінський".

Для цього необхідно зробити 5 пластикових гірок для спуску дітей та молоді. Відповідно, гірки мають бути різних розмірів. Також потрібно облаштувати пляж сучасними шезлонгами та водним транспортом.

Бюджет – 1 990 000 гривень.

Скейт-парк (№24)

Для розташування проекту запропоновано три локації: парк "Європейський" (район вулиць Гагаріна та Сержанта Жужоми), набережна (пірс в межах вулиці Козацької та Героїв Дніпра), а також Центральний стадіон.

Автори ідеї переконані, що екстремальні види спорту зараз дуже популярні серед молоді, субкультура розвивається, і це позитивно впливає на здоров'я підростаючого покоління.

Оскільки в Черкасах відсутні скейт-парки, скейтери, ролери та велошанувальники змушені їздити в центрі міста, на площах та в скверах, що інколи призводить до травматизму через відсутність належних умов та обладнання.

Мета проекту – створення сучасного багатофункціонального скейт-парку під відкритим небом, де будуть розвиватися скейт-борд, стрітборд, агресів верт, агресів стріт, велосипеди BMX, самокат, велосипеди МТВ, а молодь матиме місце для спілкування, активного відпочинку та дозвілля.

Бюджет – 1 750 000 гривень.

"Динамічний павільйон" (№32)

Мультифункціональний проект, за ідеєю, має бути розміщений в районі пірсу (вулиця Кобзарська). Споруда формуватиме позитивний імідж міста і стане його туристичною родзинкою.

Архітектор Дмитро Аранчій, автор павільйону, вбачає проблему у відсутності сучасних проектів із використанням новітніх технологій формотворення. Оскільки в Україні немає об'єкта параметричної (обчислювальної) архітектури, у Черкасах запропонували його створити.

Павільйон буде зоною відпочинку (захист від сонця, дощу та ін.), оглядовим майданчиком, фотозоною, місцем для проведення публічних заходів (лекторій, презентацій, фестивалів тощо).

Бюджет: 2 000 000 гривень.

"Платанова алея" (№49)

Розташування: пішохідна зона по вулиці Гагаріна (від Долини троянд до пляжу Пушкінський).

Територія давно активно використовується жителями міста для занять спортом, велопрогулянок, пішого відпочинку. Автор зазначає, що в теплу пору року впродовж пішохідної частини черкасці та гості міста потерпають від спеки та відкритих променів сонця. Найефективнішим способом боротьби зі спекою є озеленення міських територій.

Для вирішення цієї проблеми містяни пропонують висадити алею з крупномірними платанами. Вони мають широку крону, чудові декоративні характеристики, гарно переносять місцевий клімат,

Бюджет: 299 000 гривень.

Майданчик для вигулу собак (№53)

Облаштувати майданчик для вигулу собак із обладнанням для тренувань пропонують у парку Хіміків.

Аби пси не гуляли разом із дітьми, у Черкасах необхідно встановити огорожу, обладнання для дресури, урни для сміття, лави, освітлення. Проект забезпечить місце, де господарі займатимуть зі своїми тваринами.

Бюджет: 74 200 гривень.

Проект "ЧП" (смуга перешкод, смуга парашутиста) (№73)

Місце реалізації: ліворуч від скверу "Долина троянд", шириною 60 метрів до узбережжя Дніпра від вулиці Гагаріна.

Черкасці хочуть створити смугу перешкод натівського зразка і смугу парашутиста, оскільки останнім часом патріотичному вихованню приділяється недостатньо уваги.

Автор переконаний, що реалізація проекту дозволить підняти рівень фізичного виховання та повагу до служби у ЗСУ ,а також сприяє відновленню клубу парашутистів.

Бюджет: 1 420 000 гривень.

До уваги містян було представлено 8 унікальних проектів, які можуть стати родзинкою Черкас. Загалом на громадський розсуд оприлюднено 87 пропозицій, які ми детальніше розглянемо в наступних публікаціях.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах стартує голосування за проекти громадського бюджету.

 

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут