додому Новини Безпека Чому під час війни краще не пити алкоголь

Чому під час війни краще не пити алкоголь

1
алкоголь випивка
agropolit.com

У низці регіонів України введена заборона на продаж алкогольних напоїв на період дії воєнного стану. Це має свої причини, і одна із них — вплив алкоголю на те, як ми мислимо і як ми реагуємо на небезпеку. Повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України. 

алкоголь випивка
agropolit.com

Алкоголь уповільнює роботу центральної нервової системи, яка контролює думки. Найбільший вплив алкоголю відбувається на мозок, що впливає на те, як ви думаєте, відчуваєте й поводитеся.

Це пов’язано з тим, що алкоголь змінює роботу мозку, і це призводить до виснаження хімічних речовин у нашому мозку, які допомагають зменшити тривожність природним шляхом. У результаті ми можемо відчувати ще більший стрес, тривогу чи депресію. Виникає замкнене коло: потім відчуватимемо, що нам потрібно ще алкоголю, щоб упоратися з відчуттям тривоги.

Алкоголь також впливає на нашу здатність думати і приймати раціональні рішення, що може призвести до збільшення агресивної поведінки.

При надзвичайній ситуації вживання алкоголю може здатися хорошим способом допомогти впоратися зі стресом, але це не так. Вживання алкоголю у таких ситуаціях становить додаткову загрозу вашому життю.

  • Алкоголь погіршує здатність міркувати логічно, а отже ви можете недооцінити ситуацію, не зможете швидко та адекватно реагувати на події та приймати зважені рішення. Зараз під час військових дій надзвичайно важливо залишатися тверезим та здорово мислити — це може врятувати вам життя!
  • Нещасні випадки, травматизм. Категорично заборонене керування транспортним засобом, використання інструментів чи механізмів у стані алкогольного сп’яніння. Ці правила діють і у мирний час, а особливо важливими стають зараз — під час війни.
  • Коли людина лягає спати напідпитку, якість її сну відрізняється від того, який вона має, коли не вживає алкоголь. А це може підвищити рівень тривожності.
  • Несумісність деяких ліків або інших препаратів, які взаємодіють з алкоголем. Під час війни, коли доступ до ліків обмежений і існують проблеми із доступом до лікаря, варто мінімізувати будь-які випадки, які можуть потребувати уваги медиків. Не ризикуйте власним здоров’ям.
  • Отруєння неякісними алкогольними напоями або сурогатом.

Навіть якщо у вас залишилися запаси алкоголю до введення в дію заборони про його продаж, відмовтеся від ідеї випити ввечері. Замініть вживання алкоголю медитацією або хорошим та якісним сном — це буде більш помічним вам та допоможе зберегти життя, якщо раптом станеться екстрена ситуація.

Читайте також: у нетверезих водіїв вилучатимуть автомобіль на потреби тероборони

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version