НовиниОсвітаЧеркаський університет зібрав понад півсотні молодих робототехніків (ВІДЕО) 

Черкаський університет зібрав понад півсотні молодих робототехніків (ВІДЕО) 

-

- Advertisment -

 У Черкасах відбувся фестиваль робототехніки. Черкаський державний технологічний університет вкотре збирає юних майстрів. Повідомляє власний кореспондент ВІККА

Максим Бондаренко

МАКСИМ БОНДАРЕНКО, ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ПРИЛАДОБУДУВАННЯ, МЕХАТРОНІКИ ТА КОМП’ЮТЕРИЗОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЧДТУ

Ми вирішили в цьому році провести експеримент. Справа в тому, що більшість шкіл які організовують робофестивалі, вони, як правило, задіюють один тип роботів. Ми вирішили не обмежуватися і всі хто хочуть, хто має змогу, на будь-яких типах роботів можуть взяти участь. Єдина вимога була до габаритів робота і друге, що робота має бути складений особисто конкурсантом. Тобто не куплений десь на аліекспрес, а складний дитиною. Оце основна вимога.

Понад 50 учасників з Черкащини та сусідньої Кіровоградщини приїхали змагатися за звання найкращого. Микола приїхав з Маньківки. Разом з командою понад місяць майстрували машинку.

МИКОЛА, УЧАСНИК 

Ну ось він їде, коли він бачить стіну він повертає, коли не бачить проїжджає, а коли врізається в стіну, він їде назад і потім знову їде.

Софія приїхала з Кропивницького. Вона є студенткою, проте вже навчає інших майструвати та програмувати роботів.

СОФІЯ ПОБІЯХА, УЧАСНИЦЯ

Найскладніше – підібрати правильний код, запрограмувати його. Завжди є нюанси. Деякі датчики можуть просто відмовлятися працювати прямо в моменті при зміні коду. Начебто все працює, все добре, ви додаєте якусь нову правку і одразу весь код перестає працювати. Це спроба, невдача, спроба, невдача, аж поки ви не приходите до чогось, що йде найбільш ефективно.

Ще один тренер команди з Кропивницького – Юрій Колесник. Колишній військовий, який через травму мусив змінити професію. Сьогодні вперше з командою приїхав презентувати свої напрацювання.

ЮРІЙ КОЛЕСНИК, ТРЕНЕР

Перший раз, ми ж навіть не розуміли супротивників, які будуть тут. Скажемо так, ми не намагаємося виграти чи отримати місце. Ми просто приїхали взятиучасть в змаганнях і отримати досвід, щоб потім в цьому напрямку більше розвиватися.

Підтримувати команду з Кропивницького приїхала і викладачка Олена Трифонова. Говорить, такий вид діяльності варто розвивати.

ОЛЕНА ТРИФОНОВА, ЗАВІДУВАЧКА КАФЕДРИ МАТЕМАТИКИ ТА ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЦДУ 

Ми привезли і машинку створили і лего. Будемо пробувати свої сили у різних локаціях. Це дуже цікаво. Коли в учнів горять очі, це захоплює.

Анна БІЛИК, Павло ОБОЛЕВИЧ, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаські стрільці здобули медалі на міжнародному турнірі в Польщі

З 28 листопада по 1 грудня у польському місті Білосток відбувся міжнародний турнір із кульової стрільби «Polish Open Kaliber...

Черкаські поліцейські виявили понад два десятки порушень під час рейдів на воді

Під час профілактичних рейдів на річці Дніпро працівники поліції Черкаського району разом із патрульними, Державною службою морського транспорту та...

Цікаве:

Як обладнання для будівництва Karcher забезпечує чистоту майданчика та продуктивність робіт

На будівельному майданчику чистота та ефективність — це не...

Гравіювання на шкірі: як змінювалась його роль в історії

Гравіювання на шкірі – це техніка, яка має багатовікову...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x